Nech ten mech

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisVítěz ceny Nejkrásnější česká kniha roku 2014. Kniha pro děti z pera básníka, muzikanta, novináře a překladatele Michala Bystrova obsahuje verše, kter…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMeander
ISBN978-80-87596-41-8
EAN9788087596418
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.38 Kg
Rozměr220 × 290 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran40

Bližší informace o knize "Nech ten mech"

Vítěz ceny Nejkrásnější česká kniha roku 2014. Kniha pro děti z pera básníka, muzikanta, novináře a překladatele Michala Bystrova obsahuje verše, které autor napsal v posledních sedmi letech, během nichž s údivem, dojetím i pobavením sledoval, jak rostou jeho malé neteře a děti. Nech ten mech, autor Nikl Petr.


Anotace knihy " Nech ten mech, autor Nikl Petr"

Právě jim – Sáře, Nikolce, Aničce a Honzíkovi – adresoval většinu básniček, vyznačujících se jazykovou hravostí a smyslem pro lehkou absurditu, jež dává velký prostor čtenářově fantazii. Sbírka, jejíž titulní text zařadilo nakladatelství Host do výboru Sto nejlepších českých básní 2012, navazuje na poetiku Jana Vodňanského, Josefa Kainara, Jiřího Suchého. Každý verš prozrazuje autorův pevný názor na psaní tzv. dětských knížek: jeho krédem je nenudit, nepoučovat, nepodlézat malým čtenářům a rozhodně je nepodceňovat. Jak sám říká: „Když jsem v dětství četl ,Šlo povidlo na vandr, koupilo si skafandr‘, nevěděl jsem, co je povidlo, vandr ani skafandr, ale pamatuju si to dodnes.“ Pokud stejně plíživým způsobem pronikne do dětské duše knížka Nech ten mech, potom splnila svůj účel..
Meander

Obsah knihy: Nech ten mech

Nech ten mech - examplesNech ten mech - examplesNech ten mech - examples

Listování v knize: Nech ten mech

Ukázková kapitola [pdf; 5,8 MB]

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz