To nejlepší ze světa ilustrace - publikace 100 ILUSTRÁTORÜ

Recenze - obrázek V knize jsou soustředěny nejpozoruhodnější práce z oblasti současné ilustrace. Na 640 stranách ve dvou svazcích je shromážděn výběr prací 100 nejlepších ilustátoru ze celého světa.

Autoři shromáždili fascinující směsici dlouho zavedených jmen a nováčků, používajících širokou škálu technik. Informace o stovce ilustrátorů ze 30 zemí světa obsahují jejich životopisné medailony, soupisy výstav a publikací. Jako úvod do oboru ilustrace slouží editorova stať o nejnovějším rozvoji tohoto umění. Kniha poslouží výtvarným umělcům i profesionálním grafikům a zaujme každého, kdo se zajímá o vizuální stránku nejrůznějších médií.

foto k článkuZširšího výběru 600-ti ilustrátorů vybrali těch opravdu 100 nejznámějších. Do finálního výběru se dostali takoví umělci jako Istvan Bányai, Gary Baseman, Seymour Chwast, Paul Davi , Brad Holandsku, Mirko Ilič, Anita Kunz, Christoph Niemann a další. Jejich díla podávají dokonalý a dynamický přehled o současném světě ilustrace.foto k článkufoto k článkufoto k článku


Autoři knihy

Steven Heller je předseda School of Visual Arts MZV. 33 let byl uměleckým ředitelem The New York Times, a v současné době píše "Vizuální" sloupek pro The New York Times Book Review. Je autorem 120 knih o grafickém designu, ilustracích a satirickém umění.

Julius Wiedemann se se narodil v Brazílii , studoval grafický design a marketing, a pracoval jako umělecký editor pro několik časopisů v Tokiu. Pro nakladatelství Taschen, ve kterém v originále vyšla i publikace 100 Ilustrátorů zpracoval mimo jiné i tituly Illustration Now!, Advertising Now, Logo Design, and Brand Identity Now!, z nichž byly některé rovněž přeloženy nakladatelstvím Slovart do češtiny.


foto k článkufoto k článkufoto k článku

Text v publikace je v angličtině, polštině a češtině.

Zdroj: www.slovart.cz, www.taschen.com

Publisher: iUmeni.cz

Informace o knize

Název: 100 ILUSTRÁTORÜ
Autor: Steven Heller, Julius Wiedemann
Rok vydání: 2013

Koupit tuto knihu u nás

To nejlepší ze světa ilustrace - publikace 10… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další recenze


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Čertův kožich
Čertův kožich
Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Sakrálne umenie