To nejlepší ze světa ilustrace - publikace 100 ILUSTRÁTORÜ

Recenze - obrázek V knize jsou soustředěny nejpozoruhodnější práce z oblasti současné ilustrace. Na 640 stranách ve dvou svazcích je shromážděn výběr prací 100 nejlepších ilustátoru ze celého světa.

Autoři shromáždili fascinující směsici dlouho zavedených jmen a nováčků, používajících širokou škálu technik. Informace o stovce ilustrátorů ze 30 zemí světa obsahují jejich životopisné medailony, soupisy výstav a publikací. Jako úvod do oboru ilustrace slouží editorova stať o nejnovějším rozvoji tohoto umění. Kniha poslouží výtvarným umělcům i profesionálním grafikům a zaujme každého, kdo se zajímá o vizuální stránku nejrůznějších médií.

foto k článkuZširšího výběru 600-ti ilustrátorů vybrali těch opravdu 100 nejznámějších. Do finálního výběru se dostali takoví umělci jako Istvan Bányai, Gary Baseman, Seymour Chwast, Paul Davi , Brad Holandsku, Mirko Ilič, Anita Kunz, Christoph Niemann a další. Jejich díla podávají dokonalý a dynamický přehled o současném světě ilustrace.foto k článkufoto k článkufoto k článku


Autoři knihy

Steven Heller je předseda School of Visual Arts MZV. 33 let byl uměleckým ředitelem The New York Times, a v současné době píše "Vizuální" sloupek pro The New York Times Book Review. Je autorem 120 knih o grafickém designu, ilustracích a satirickém umění.

Julius Wiedemann se se narodil v Brazílii , studoval grafický design a marketing, a pracoval jako umělecký editor pro několik časopisů v Tokiu. Pro nakladatelství Taschen, ve kterém v originále vyšla i publikace 100 Ilustrátorů zpracoval mimo jiné i tituly Illustration Now!, Advertising Now, Logo Design, and Brand Identity Now!, z nichž byly některé rovněž přeloženy nakladatelstvím Slovart do češtiny.


foto k článkufoto k článkufoto k článku

Text v publikace je v angličtině, polštině a češtině.

Zdroj: www.slovart.cz, www.taschen.com

Publisher: iUmeni.cz

Informace o knize

Název: 100 ILUSTRÁTORÜ
Autor: Steven Heller, Julius Wiedemann
Rok vydání: 2013

Koupit tuto knihu u nás

To nejlepší ze světa ilustrace - publikace 10… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další recenze


Art Plus

Knižní akce

Kázání proti hříchu spěšnosti
Kázání proti hříchu spěšnosti
Zahradní umění Říše středu
Zahradní umění Říše středu
Zahradní umění Říše středu
Zahradní umění Říše středu

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Od svítání do svítání neboli "Srdce žije z naděje a ne přítomností chudou"

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder