Charitativní aukce díla VIRUS FIGHTER Rudolfa Burdy

Aukční zpravodajství - obrázek

Obdivovatelé současného umění mají ještě jednou možnost spojit dobrý skutek s vlastním potěšením. Úspěch nedávné charitativní aukce obrazu Jana Kalába inspiroval Galerii KODL k další online dražbě.

Tentokrát se rozhodla vybrat mimořádné dílo sochaře Rudolfa Burdy VIRUS FIGHTER a podpořit tím pět neziskových organizací. Jednu z nich vybere vítězný dražitel.

Unikátní minimalistické skleněné dílo VIRUS FIGHTER - vesmírný skleněný projektil vyzařující silné pozitivní vlnění, představuje koncentrovanou sílu k destrukci negativní energie. Výrazná barevnost atypického uranového skla umocňuje působivost díla, které bude po celou dobu aukce vystavené v Galerii KODL. Vyvolávací cena činí jednu korunu.

foto k článku „Naprosto nečekaná situace zasáhla do života lidí a negativně ovlivnila společnost na celém světě. Možnost alespoň trochu pomoci potřebným věnováním díla do online aukce Galerie KODL vnímám jako další poslání mého umění - šířit pozitivní energii a radost,“ říká Rudolf Burda.

Galerie KODL dlouhá léta podporuje nejrůznější charitativní organizace. Již se stalo tradicí, že současní umělci darují do dobročinných aukcí této galerie špičková díla. „Rychlá pomoc je ta nejúčinnější, nechtěli jsme čekat na tradiční podzimní aukci a rozhodli jsme se proto pro dvě online dražby. Věřím, že nejen solidárnost, ale i její investiční přesah dokáže zaujmout řadu lidí,“ říká Martin Kodl.

Koronavirová pandemie značně ztížila poskytování sociálních služeb a omezila provoz denních stacionářů. Zdravotní sestry a sociální pracovníci pracují v nemocnicích a v domovech pro seniory bez ohledu na čas a možné vlastní ohrožení. Současná krize způsobená epidemií také výrazněji dopadá na sociálně slabé. Mezi ně patří i matky samoživitelky. Zástupci Galerie KODL a Rudolf Burda vybrali čtyři neziskové organizace, jež patří k těm méně viditelným a těm se rozhodli pomoci. Pátou si zvolí vítězný dražitel. Výtěžek z prodeje obrazu bude rozdělen mezi všech pět rovným dílem.

Zájemci o aukci tohoto díla mohou po registraci dražit přímo na aukční platformě LiveBid ZDE nebo si mohou podat v Galerii KODL tzv. pevný limit, ve kterém určí, do jaké výše chtějí dílo dražit. Tento úkon pak za ně provede zástupce Galerie KODL.

Aukce začne v pátek 22. května v 10 hodin a bude zakončena v neděli 7. června v 16 hodin.

Popis díla:
Ručně foukané uranové sklo, řezané, broušené a leštěné. Ručně vystříbřeno.
Unique - 1/1 2020.
Signováno - Rudolf Burda + VIRUS FIGHTER.

Platforma LiveBid a Galerie KODL poskytují své služby v rámci této mimořádné dražby zdarma. K dosažené částce tedy nebudou připočítávány žádné další poplatky a celý výtěžek bude věnován zmíněným subjektům.

foto k článkuRudolf Burda se dlouhodobě věnuje tvorbě sochařských objektů ze skla a nerezové oceli. Preferuje minimalismus, čisté formy a geometrizující střídmost. Inspiruje se estetikou kubismu, funkcionalismu a konstruktivismu, ale také mikro a makrostrukturami přírody. Důraz klade na precizní zpracování za využití jak tradičních, tak nejmodernějších technologií. Jeho díla najdete v Muzeu moderního umění na Floridě či v soukromých sbírkách královské rodiny v Bahrajnu či sultána Malajsie. V čínském Macau, je jeho práce zastoupena ve významné privátní sbírce. Jeho nerezová socha BIG ROTATION je umístěna v nové centrále společnosti Leica v německém Wetzlaru. Na podzim svá díla představí ve výstavní síni Mánes na velké výstavě, jejímž partnerem bude i naše galerie.Kam půjdou vydražené peníze:

Domov sv. Karla Boromejského
Diakonie Litoměřice
Centrum ARPIDA
Nákup pro rodinu samoživitelky

Více info na www.galeriekodl.cz nebo www.rudolfburda.com.

Charitativní aukce díla VIRUS FIGHTER Rudolfa Burdy ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Další články

Aukční zpravodajství - obrázek

Výstava umění 19. století z podzimní aukční kolekce

Vybraná díla z podzimní aukce Galerie KODL budou během léta představena v několika tematických cyklech. Přehlídku zahájí expozice vybraných děl 19. století, která proběhn … Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Online Kamínková benefinční aukce 2020

Již sedmý rok mohou zájemci prostřednictvím Kamínkové benefiční aukce podpořit Středisko rané péče Sluníčko a získat omalovaný kamínek od známých osobností či výtvarníků. … Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Program Galerie KODL na nadcházející měsíce

S ohledem na současnou situaci se jarní aukce Galerie KODL posouvá na podzimní termín. Vybraná díla budou během léta a počátkem podzimu představena v několika tematických … Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Umění pomáhá i v těžkých časech - Aukce VIRUS

Nejen obdivovatelé současného umění mají nyní v těžkých časech koronavirové pandemie možnost spojit dobrý skutek s vlastním potěšením. V mimořádné online aukci pořádané G … Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

iUmeni.cz - buďte také součástí portálu iUmeni.cz - propagace - imgReklama