Program Galerie KODL na nadcházející měsíce

Aukční zpravodajství - obrázek S ohledem na současnou situaci se jarní aukce Galerie KODL posouvá na podzimní termín. Vybraná díla budou během léta a počátkem podzimu představena v několika tematických cyklech, zakončených tradiční předaukční výstavou.

Tradiční jarní aukce přesunuta na tradiční podzimní termín, tedy neděli 29. listopadu. Na pražském Žofíně se bude dražit jako obvykle celkem 250 děl, výtěžek z prvních deseti položek bude věnován ve prospěch Centra Paraple.

foto k článkuBěhem jarních a letních měsíců chystá galerie bohatý program. Vzhledem k tomu, že se podařilo opět sestavit vynikající kolekci aukčních děl, která se ještě do konce srpna doplní o další skvělé práce, rozhodli se kurátoři v Galerii KODL připravit jejich zcela výjimečnou prezentaci.  Vybraná díla budou představena v několika tematických cyklech, zakončených tradiční předaukční výstavou. V průběhu června bude v prostorách galerie pro veřejnost připravena výjimečná sbírka 19. století, během července bude možné zhlédnout poválečné umění spolu s uměním současným a jako poslední cyklus se představí velice silná kolekce meziválečné moderny. Nejdražší obrazy podzimní aukce budou zatím utajeny a budou prezentovány až v říjnu na předaukční výstavě.

foto k článkuJednotlivé tematické výstavy aukční kolekce, které tak skrze konkrétní díla přiblíží nejsilnější momenty českého výtvarného umění, budou doprovázeny komentovanými prohlídkami pro veřejnost, ať už je budete moci navštívit osobně nebo skrze online přenosy na našich webových stránkách. Celá předaukční výstava bude prodloužena na období dvou měsíců v říjnu i listopadu.

foto k článku Časový harmonogram chystaných akcí:
1. – 26. června: cyklus umění 19. století z aukční kolekce
7. července – 14. srpna: cyklus poválečného a současného umění z aukční kolekce
24. srpna – 18. září: cyklus umění meziválečné moderny z aukční kolekce
1. října: otevření předaukční výstavy
29. listopadu: 84. aukční den

Popisy děl na přiložených fotografiích
Frédéric Bazille: Údolí ve fontainebleauském lese
olej na plátně, 1895, sign. PD, 52 x 65 cm, rám
vyvolávací cena: 2 500 000 Kč
>
Mikuláš Medek: Malý klobouk na velké hlavě
komb. tech. (olej, email) na plátně, 1960, sign. PD, 74 x 51 cm, rám
vyvolávací cena: 1 000 000 Kč

Kamil Lhoták: Winchanger
olej na plátně fixovaném na překližce, 1942, sign. LD, 50 x 60 cm, rám
vyvolávací cena: 1 000 000 Kč

Emil Filla: Zátiší s mísou ovoce a sklenicí
olej na plátně, 1949, sign. PD, 40,5 x 28 cm, rám
vyvolávací cena: 1 000 000 Kč

Program Galerie KODL na nadcházející měsíce - www.iUmeni.cz ()

Sbírání umění, vášeň, investice a mnohem víc
Max Beckmann – Obrazy, kresby a grafiky
Mistrovské dílo náhody. Ars vitae & vice versa

Lada Semecká: Kaligrafie zvuku