Mimořádná spolupráce Kodl Contemporary a Sotheby s

Aukční zpravodajství - obrázek

Díla deseti českých současných umělců, která zařadila slavná londýnská aukční síň Sotheby s do své listopadové aukce s názvem 20th Century Art: A Different Perspective, se od středy exkluzivně představují v Galerii KODL.

foto k článkuČeští obdivovatelé současného umění i zájemci o koupi mohou výstavu navštívit denně od 19. srpna do 1. září. Autory i jejich díla vybíral tým Kodl Contemporary ve spolupráci s odborníky ze Sotheby s. V Londýně se budou dražit obrazy Ondřeje Basjuka, Josefa Bolfa, Jana Kalába, Krištofa Kintery, Šárky Koudelové, Pasty Onera, Jana Pištěka, Miroslava Polácha, Jakuba Špaňhela a Lubomíra Typlta.

foto k článkuAmbicí Kodl Contemporary je posunout úroveň prezentace soudobého umění o další stupeň. Usiluje o představení širokého pole tvorby mladé generace ve vytříbeném výběru a v mezinárodním kontextu. Jedním z hlavních cílů Kodl Contemporary je podpora a zviditelňování českého současného umění ve světě. Doposud nejvýznamnějším výsledkem této snahy je právě připravovaná výstava „Výběr Kodl Contemporary pro Sotheby’s“. Jedná se o tvorbu předních českých malířů, z nichž většina se již představila i na Letních výtvarných salonech Kodl Contemporary.

foto k článkuObrazy poté poputují na jednu z nejprestižnějších adres světového art businessu, přímo do sídla londýnské Sotheby s na New Bond Street 34-35 v Mayfairu. Zde budou během listopadu instalovány na stejných zdech, na kterých se běžně objevují díla malířských legend, jako jsou Claude Monet, Pablo Picasso nebo třeba i Gerhard Richter. Jedná se o historický okamžik, protože tak velká kolekce českého mladého umění nebyla dosud prezentována v žádné obdobně významné aukci Sothebys . „Pro celý tým Kodl Contemporary bylo velikou radostí a ctí se podílet na projektu, který může zviditelnit české současné umění jako celek,“ uvádí Matyáš Kodl. Online aukce se uskuteční v listopadu.

Aukční síň Sotheby s je jednou z nejstarších fungujících společností v oboru. Její předchůdkyně, Baker&Leigh, byla založena 11. března 1744. V současnosti má společnost 80 poboček ve čtyřiceti zemích světa a stovky expertů v 70 sběratelských oblastech.

Kodl Contemporary je sekcí renomované aukční a výstavní Galerie KODL, která se pod vedením již páté generace sběratelů a podporovatelů umění věnuje současnému umění. To tak dostalo patřičné zázemí i formu a stalo se nedílnou součástí stávající galerie, která se nadále věnuje vlastní specializaci a zároveň dokáže svou nabídku obohatit o nejnovější umělecké objevy.

Mimořádná spolupráce Kodl Contemporary a Sotheby s ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Další články

Aukční zpravodajství - obrázek

Předaukční výstava v Galerii KODL

Předaukční výstava 250 mimořádných a vzácných uměleckých děl probíhá v prostorách Galerie KODL od 5. října do 28. listopadu. Výstava bude zakončena aukcí na pražském Žofí … Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Výstava obrazů meziválečné moderny z podzimní aukční kolekce Galerie KODL

Vybraná díla z podzimní aukce Galerie KODL byla během letních měsíců představována v několika tematických cyklech. Jako poslední se představuje meziválečná moderna, zasto … Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Vzácný autoportrét Rembrandta se prodal za téměř půl miliardy korun

Vzácný autoportét barokního malíře Rembrandta van Rijna se na aukci společnosti Sothebys prodal za více než 14,5 milionu liber (přes 420,7 milionu korun). Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Aukční trh s uměním znovu ožívá. Na zahradní aukci v Arthouse Hejtmánek se draži …

Aukční trh s uměním znovu ožívá a vedle internetových aukcí, typických pro letošní jarní sezonu, se opět začínají pořádat živé dražby. Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

iUmeni.cz - buďte také součástí portálu iUmeni.cz - propagace - imgReklama