Brno otevřelo hudební klub s hotelem Sono Centrum

Architektura - obrázek V Brně byl v ulici Veveří otevřen hudební klub Sono Centrum, multifunkční klubový prostor s přilehlou restaurací a hotelem. Klub, který již na první pohled zaujme osobitým architektonickým řešením, je určen co nejširšímu kulturnímu i společenskému využití.

Multifunkční klubový prostor, jehož zřizovatelem je společnost Sono Records, je unikátním projektem, který má ambici stát se významným místem kulturních aktivit v moravské metropoli. Při navrhování projektu, který je koncipován jako multižánrový, byl kladen zvláštní důraz na komfort návštěvníků i účinkujících.

foto k článkuO architektonické ztvárnění budovy, jejíž vizuální dominantou je bílý střed ve tvaru koule, se postaral architekt František Šmédka. Celek harmonicky propojuje všechny tři samostatně fungující části centra – koncertní sál s klubem, restauraci a hotel. Interiér Sono Centra je flexibilní, lze jej přizpůsobit událostem rozličného zaměření – kromě hudebních akcí je zde počítáno s divadelními a filmovými představeními, tanečními party, kongresy či festivaly.

foto k článkuSamotný sál je členěn na tři podlaží se dvěma velkými balkony a disponuje čtyřmi bary, velkým pódiem a tanečním parketem. Součástí technického vybavení je PA systém značky L-Acoustics, zvukový mixážní pult Neve či například klavír od firmy Steinway. Kapacita sálu je 600 míst, která se nacházejí v přízemí a na dvou balkonech.

foto k článkuRestaurace s kapacitou až 200 míst je zaměřena na českou a světovou sezónní kuchyni. Hotel skýtá 39 pokojů, které zahrnují dva apartmány. Vybavení tvoří moderně zařízené koupelny, LCD televizory, klimatizace nebo bezplatná Wi-Fi. Nutno poznamenat, že restaurace i hotel fungují zcela nezávisle na provozu klubu.

Foto a zdroj: Sono Centrum

Publisher: iUmeni.cz

Brno otevřelo hudební klub s hotelem Sono Cen… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další architektura


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Nicky & Vera
Nicky & Vera
Maxim Velčovský: Vše za 39
Maxim Velčovský: Vše za 39
Trauma tíseň extáze prázdnota. Formule afektu a patosu 1900–2018
Trauma tíseň extáze prázdnota. Formule afektu a patosu 1900–2018

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Galerie moderního (č)umění