Brno otevřelo hudební klub s hotelem Sono Centrum

Architektura - obrázek V Brně byl v ulici Veveří otevřen hudební klub Sono Centrum, multifunkční klubový prostor s přilehlou restaurací a hotelem. Klub, který již na první pohled zaujme osobitým architektonickým řešením, je určen co nejširšímu kulturnímu i společenskému využití.

Multifunkční klubový prostor, jehož zřizovatelem je společnost Sono Records, je unikátním projektem, který má ambici stát se významným místem kulturních aktivit v moravské metropoli. Při navrhování projektu, který je koncipován jako multižánrový, byl kladen zvláštní důraz na komfort návštěvníků i účinkujících.

foto k článkuO architektonické ztvárnění budovy, jejíž vizuální dominantou je bílý střed ve tvaru koule, se postaral architekt František Šmédka. Celek harmonicky propojuje všechny tři samostatně fungující části centra – koncertní sál s klubem, restauraci a hotel. Interiér Sono Centra je flexibilní, lze jej přizpůsobit událostem rozličného zaměření – kromě hudebních akcí je zde počítáno s divadelními a filmovými představeními, tanečními party, kongresy či festivaly.

foto k článkuSamotný sál je členěn na tři podlaží se dvěma velkými balkony a disponuje čtyřmi bary, velkým pódiem a tanečním parketem. Součástí technického vybavení je PA systém značky L-Acoustics, zvukový mixážní pult Neve či například klavír od firmy Steinway. Kapacita sálu je 600 míst, která se nacházejí v přízemí a na dvou balkonech.

foto k článkuRestaurace s kapacitou až 200 míst je zaměřena na českou a světovou sezónní kuchyni. Hotel skýtá 39 pokojů, které zahrnují dva apartmány. Vybavení tvoří moderně zařízené koupelny, LCD televizory, klimatizace nebo bezplatná Wi-Fi. Nutno poznamenat, že restaurace i hotel fungují zcela nezávisle na provozu klubu.

Foto a zdroj: Sono Centrum

Publisher: iUmeni.cz

Brno otevřelo hudební klub s hotelem Sono Cen… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další architektura


Art Plus

Knižní akce

Velké putování Vlase a Brady
Velké putování Vlase a Brady
Karel Valter. Ostnaté vzpomínky
Karel Valter. Ostnaté vzpomínky
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA

Články z iHned.cz

Vážení zákazníci,
od 23.-26.11.2017 nás můžete navštívit na veletrhu starožitností Antique 2017 v Praze.

Těšíme se na Vás.
Vaše iUmeni.cz

Knižní novinka

Hirošige (Hiroshige)

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder