Zdena Kolečková

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisMonografická publikace reflektuje tvorbu intermediální umělkyně Zdeny Kolečkové, profesorky a vedoucí ateliéru Fine Art — Photography ústecké Fakulty …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 045
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFakulta umění a designu Univerzity J. E. Purkyně
ISBN978-80-7561-291-5
EAN9788075612915
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.80 Kg
Rozměr260x320
Vazbavázaná
Počet stran320

Bližší informace o knize "Zdena Kolečková"

Monografická publikace reflektuje tvorbu intermediální umělkyně Zdeny Kolečkové, profesorky a vedoucí ateliéru Fine Art — Photography ústecké Fakulty umění a designu, která tématy svých fotografií a performancí (vyděděnost sudetské krajiny, historické pozůstatky původního německého osídlení v kontextu rodinných příběhů, ekologické a sociální zatížení příhraničí) přesahuje ústecký neokonceptuální okruh a přispívá od 90. let 20. století do české umělecké scény. Zdena Kolečková, autor Michal Koleček.


Anotace knihy " Zdena Kolečková, autor Michal Koleček"

Díla Zdeny Kolečkové v publikaci interpretují teoretičky Martina Pachmanová a Anna Vartecká, filosof a publicista Petr Fischer, či slovenský kurátor Vlado Beskid. Editorem publikace je profesor a vedoucí Katedry dějin a teorie umění na FUD UJEP Michal Koleček. Knihu graficky upravil Tomáš Trnobranský. Kniha je v česko-anglickém vydání.

„Smutek, který cítím v přítomnosti díla Zdeny Kolečkové, je smutkem existenciálním, tedy obecně lidským, přestože Zdena ve většině svých sestav bojuje o záchranu fenoménů z času nějak osobně laděného, ať už jde o rodinné prostředí, rodinná traumata či zapadlé vzpomínky, nebo o širší okolí místa, v němž umělkyně žije.“ (Petr Fisher)

„Otázka, jak se člověk vyrovnává se zánikem přirozeného prostředí a autentické kultury, jak lze na základě fragmentované a nedokonalé paměti konstruovat naši minulost a porozumět jí, a rovněž jaký dopad má často násilím vynucená amnézie na mezilidské vztahy, v díle Zdeny Kolečkové rezonuje s čím dál větší naléhavostí.“ (Martina Pachmanová).
Fakulta umění a designu Univerzity J. E. Purkyně

Obsah knihy: Zdena Kolečková

Zdena Kolečková - examplesZdena Kolečková - examplesZdena Kolečková - examplesZdena Kolečková - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz