Vladimír Ambroz: Akce / Action

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisVýpravná kniha vůbec poprvé představuje práci brněnského performera a konceptuálního umělce Vladimíra Ambroze. <br>Texty: Vladimír Ambroz, Pavel Büchl…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
599
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelBiggBoss
ISBN978-80-906817-0-5
EAN9788090681705
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.60 Kg
Rozměr230 × 300 mm
Vazbabrožovaná s přebalem
Počet stran228

Bližší informace o knize "Vladimír Ambroz: Akce / Action"

Výpravná kniha vůbec poprvé představuje práci brněnského performera a konceptuálního umělce Vladimíra Ambroze. <br>Texty: Vladimír Ambroz, Pavel Büchler, Marian Palla, Tomáš Pospiszyl, Petr Štembera. <br> Grafická úprava: Kristyna Ambrozová Vladimír Ambroz: Akce / Action, autor Tomáš Pospiszyl.


Anotace knihy " Vladimír Ambroz: Akce / Action, autor Tomáš Pospiszyl"

V sedmdesátých letech minulého století chtěl dát svému životu naléhavější smysl a současně reflektovat pokřivenou dobu. Proto po celý den sledoval nesnesitelný program tehdejší televize, sám sebe na ulici zaparkoval jako automobil, nebo vyrazil do města se zrcadlem v rukách a nastavoval je všemu, co mu přišlo zvláštní.

Dosud prakticky neznámá činnost Vladimíra Ambroze na poli performance, intervencí do veřejného prostoru a projevů blízkých inscenované fotografii trvala jen několik let. V druhé polovině sedmdesátých let patřil k okruhu brněnské umělecké scény působící vně tehdejších oficiálních institucí. Ambrozovy práce z tohoto období reflektují obecná civilizační témata a současně reagují na temnou atmosféru vrcholící normalizace. V prostředí československé performance jsou unikátní svým důrazem na výraz fotografické dokumentace. Ta není jen prostředkem zachycení performance, ale mají blízko k inscenované nebo esteticky působivé konceptuální fotografii. Byl také prvním, kdo na našem území performanci zkombinoval s videem.

Bohatě ilustrovaná kniha Vladimír Ambroz: Akce zprostředkovává umělcův archiv s kompletní dokumentací jeho realizovaných i nerealizovaných akcí. Práci Vladimíra Ambroze do kontextu československé i světové performance zasazuje obsáhlý text historika umění Tomáše Pospiszyla. Na Vladimíra Ambroze dále v knize vzpomínají jeho tehdejší přátelé a spolupracovníci Petr Štembera, Marian Palla a Pavel Büchler..
BiggBoss

Obsah knihy: Vladimír Ambroz: Akce / Action

Vladimír Ambroz: Akce / Action - examplesVladimír Ambroz: Akce / Action - examplesVladimír Ambroz: Akce / Action - examplesVladimír Ambroz: Akce / Action - examplesVladimír Ambroz: Akce / Action - examplesVladimír Ambroz: Akce / Action - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz