Veselá cesta životem

Autor
Informace, 2011
PopisRozhovor grafika, malíře a ilustrátora Adolfa Borna s hercem, publicistou a překladatelem Jiřím Žákem Na autogramiádě pokřtil knihu Viktor Preiss
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
248
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelVyšehrad
ISBN9788074291777
EAN9788074291777
Rok vydání
Hmotnost0.30 Kg
Rozměr130x200 mm
Vazbavázaná
Počet stran136

Bližší informace o knize "Veselá cesta životem"

Rozhovor grafika, malíře a ilustrátora Adolfa Borna s hercem, publicistou a překladatelem Jiřím Žákem Na autogramiádě pokřtil knihu Viktor Preiss Veselá cesta životem, autor Adolf Born.


Anotace knihy " Veselá cesta životem, autor Adolf Born"

Když byl Giono v roce 1953 požádán vydavatelem časopisu Reader s Dígest, aby napsal příběh o nejpozoruhodnějším člověku, s nímž se kdy setkal, poslal mu tuto povídku, kterou chtěl vzbudit zájem o zalesňovací program. Vydavatel mu však z nepochopení příběh vrátil, a ten byl uveřejněn o rok později v časopise Vogue pod titulem „Muž, který sázel naději a vypěstoval štěstí“. V té době sám autor jistě netušil, že jeho próza, rozsahem nevelká, v celé řadě překladů záhy oběhne svět, a že navíc splní autorův záměr – stane se inspirací pro ochránce přírody k zalesňování celých oblastí. Dnes má tedy konečně i český čtenář možnost seznámit se s tímto skvostem, jenž se kromě řady francouzských i cizojazyčných vydání stal předlohou ke kanadskému animovanému filmu, který byl uveden i u nás..
Vyšehrad


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz