Pavel Korbička

Autor: Česky2019Vutium

Výtvarná monografie českého sochaře a vizuálního umělce Pavla Korbičky, byla vydána u příležitosti jeho autorské výstavy Deflection v Domě umění města Brna.

690 
včetně dph
skladem
Název: Pavel Korbička  ISBN: 978-80-214-5787-4  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788021457874  Hmotnost: 1.18 kg  Vazba: švýcarská vazba  Počet stran: 205  Rozměr: 1240 × 280 mm  Nakladatel: Vutium
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Pavel Korbička, Pavel Korbička

Obsahová koncepce této publikace má však širší časový záběr, jehož záměrem je poodhalit a pojmenovat rovněž i východiska předurčující podobu této výstavy. Výstavě Deflection je věnována první část knihy; pojednává o ní studie pražského historika umění a teoretika Ladislava Kesnera. Druhá část knihy, nazvaná Tři perspektivy (Tři pohledy na světlo), představuje tři základní rysy umělcovy tvorby, jehož podstatnou výrazovou složkou je umělé světlo. První kapitola s názvem Ohnisko prostoru, doprovázená studií lisabonského historika umění, teoretika a kurátora Mária Caeiro, pojednává o skrytých kvalitách konkrétního „prostoru“ jako základního východiska pro podobu uměleckého díla. Druhá kapitola nazvaná Prostor těla, s teoretickou studií brněnské historičky umění a kurátorky Ilony Víchové, analyzuje fenomén „těla“, jako přirozený zdroj poznávání prostoru prostřednictvím vlastního pohybu. Poslední kapitola s názvem Událost prostoru je doprovázena úvodním teoretickým textem historičky umění a kurátorky Miroslavy Hájek působící v italské Novaře a následným zamyšlením pražského filozofa Miroslava Petříčka o „vztahu“ těla a prostoru, uvnitř něhož se návštěvník ocitá a svojí fyzickou aktivitou jej spoluutváří coby „nekonečný“ pohyb optických dějů. Monografie není retrospektivní studií, nýbrž výběrem důležitých prací, rozkrývajících smysl a rozmanitost tvorby autora.

Pavel Korbička

Obsah, ukázka

Ukázková kapitola [PDF; 1,2 MB]