Pavel Korbička

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisVýtvarná monografie českého sochaře a vizuálního umělce Pavla Korbičky, byla vydána u příležitosti jeho autorské výstavy Deflection v Domě umění města…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
690
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelVutium
ISBN978-80-214-5787-4
EAN9788021457874
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.18 Kg
Rozměr1240 × 280 mm
Vazbašvýcarská vazba
Počet stran205

Bližší informace o knize "Pavel Korbička"

Výtvarná monografie českého sochaře a vizuálního umělce Pavla Korbičky, byla vydána u příležitosti jeho autorské výstavy Deflection v Domě umění města Brna. Pavel Korbička, autor Pavel Korbička.


Anotace knihy " Pavel Korbička, autor Pavel Korbička"

Obsahová koncepce této publikace má však širší časový záběr, jehož záměrem je poodhalit a pojmenovat rovněž i východiska předurčující podobu této výstavy. Výstavě Deflection je věnována první část knihy; pojednává o ní studie pražského historika umění a teoretika Ladislava Kesnera. Druhá část knihy, nazvaná Tři perspektivy (Tři pohledy na světlo), představuje tři základní rysy umělcovy tvorby, jehož podstatnou výrazovou složkou je umělé světlo. První kapitola s názvem Ohnisko prostoru, doprovázená studií lisabonského historika umění, teoretika a kurátora Mária Caeiro, pojednává o skrytých kvalitách konkrétního „prostoru“ jako základního východiska pro podobu uměleckého díla. Druhá kapitola nazvaná Prostor těla, s teoretickou studií brněnské historičky umění a kurátorky Ilony Víchové, analyzuje fenomén „těla“, jako přirozený zdroj poznávání prostoru prostřednictvím vlastního pohybu. Poslední kapitola s názvem Událost prostoru je doprovázena úvodním teoretickým textem historičky umění a kurátorky Miroslavy Hájek působící v italské Novaře a následným zamyšlením pražského filozofa Miroslava Petříčka o „vztahu“ těla a prostoru, uvnitř něhož se návštěvník ocitá a svojí fyzickou aktivitou jej spoluutváří coby „nekonečný“ pohyb optických dějů. Monografie není retrospektivní studií, nýbrž výběrem důležitých prací, rozkrývajících smysl a rozmanitost tvorby autora..
Vutium

Obsah knihy: Pavel Korbička

Pavel Korbička - examplesPavel Korbička - examplesPavel Korbička - examples

Listování v knize: Pavel Korbička

Ukázková kapitola [pdf; 1,2 MB]

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz