Albín BRUNOVSKÝ - Labyrint světa a Ráj srdce, cyklus 6 grafických listů

Autor: Česky1998Lyra Pragensis

Vyjímečný cyklus 6 grafických listů (z původně sedmi) na motivy stejnojmenného díla Jana Ámose Komenského spolu s titulní stranou a tiráží. Součástí nabídky je i kniha, kterou vydala Lyra Pragensis v roce 1998 jako “Výběr pro představení Lyry Pragensis”.

Upozornění: pouze osobní předání, popř. dovoz

510 000 
včetně dph
skladem
Název: Albín BRUNOVSKÝ - Labyrint světa a Ráj srdce, cyklus 6 grafických listů  Jazyk: Česky  Rok:   ID: b10110  Hmotnost: 5.00 kg  Vazba: jednotlivé adjustované listy  Počet stran: 8  Rozměr: 39x60 (66,1 x 51,1)  Nakladatel: Lyra Pragensis
  • Doprava ZDARMA
  • Výdejní místa ZDARMA
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Albín BRUNOVSKÝ - Labyrint světa a Ráj srdce, cyklus 6 grafických listů, Albín Brunovský

Bibliofilské album původně sedmi grafických listů vyjadřujících poselství Komenského Labyrintu a Ráje srdce vytvořil Albín Brunovský přímo pro Lyru Pragensis. Zde nabízené jedinečné grafické listy (barevný lept a mezzotinta) z tohoto mimořádného cyklu původně nebyly určeny k prodeji, každý je značen tužkou H.C. - Hors d'Commerce (pozn.: Hors d'Commerce, francouzský termín „neobchodovaný“. HC tisky jsou k dispozici pouze přímo od umělce jako dary či jsou určeny galeriím k vystavení jako ukázky jeho práce. HC jsou extrémně vzácné, a proto nejcennější, nebývají číslovány.) Každý z listů je signován tužkou Albín Brunovský a každý je tužkou datován. První tři 1989, druhé tři 1990. Na každém je tužkou uveden název listu ve slovenštině. Jednotlivé grafické listy jsou adjustovány v umělecké textilní paspartě Lyry Pragensis a jsou zaskleny s textilním olepem. Titulní strana a tiráž jsou fixovány v totožné paspartě, ale nejsou zaskleny. Na titulní straně jsou názvy jednotlivých listů uvedeny v češtině. Tiráž tužkou značena jako autorský výtisk. Lyra Pragensis vydala tuto bibliofilii v roce 1990.

jednotlivé listy:
• Veľký hluk / Velký hluk
• Masky
• Pýcha a pád
• Vojna / Válka
• Divadlo sveta /Divadlo světa
• Plavba k raju srdca / Plavba k ráji srdce

• titulní strana
• tiráž

V souboru chybí grafický list číslo 2 „Fortunin hrad“.

Kniha Jan Amos Komenský “LABYRINT SVĚTA A RÁJ SRDCE”, výběr pro představení Lyry Pragensis - Helena Glancová. Poznámku napsali Helena Glancová, Otomar Krejča ml. a Jiří Kutina. Výtvarný doprovod Albín Brunovský. Vydala Nadace Lyry Pragensis jako 209. publikaci v edici Lyry Pragensis. Rozměr knihy cca 35 x 26,5 cm.

Z kmenového fondu Lyry Pragensis. Úvodní text při představení celého cyklu napsal Luděk Rejchrt: "... Jestliže Jan Amos Komenský označuje v podtitulu své dílo za "světlé vymalování" lidského bloudění a spočinutí, není nikterak nepřiměřené představit je ve výtvarném zpodobnění člověku dnešní doby. Grafické obrazy Albína Brunovského navozují týž pocit znepokojivého vzrušení, který tvoří v naší představivosti slovními obrazy autor Labyrintu. ... Komenský nikoliv bezdůvodně charakterizoval svého ochránce jako muže, který „tisícerým způsobem zakusiv supění a úpění tohoto pozemského moře, přece spočívá v tichounkém přístavu svého čistého svědomí.“ Není patrně nadsázkou, odvážím-li se říci, že vskutku "světlé vymalování" bohem posvěceného umělce tomuto pochopení ráje srdce vnímavě přitaká."

Albín BRUNOVSKÝ - Labyrint světa a Ráj srdce, cyklus 6 grafických listů