Paul Gauguin

Autor
InformaceAnglicky, 2015
PopisEugene Henri Paul Gauguin byl francouzský malíř, vůdčí osobnost postimpresionismu. Po návratu do Francie získal obdiv a uznání. Jedním z jeho přívržen…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelHatje Cantz
ISBN9783775739597
EAN9783775739597
JazykAnglicky
Rok vydání
Hmotnost2.38 Kg
Rozměr280 x 310 mm
Vazbavázaná
Počet stran230

Bližší informace o knize "Paul Gauguin"

Eugene Henri Paul Gauguin byl francouzský malíř, vůdčí osobnost postimpresionismu. Po návratu do Francie získal obdiv a uznání. Jedním z jeho přívrženců je i Vincent van Gogh. Nějaký čas žil v Bretani, ale pořád musel myslet na exotické kraje, a proto odcestoval na Tahiti. Na obrazech Tahitské ženy a Arearea se snaží ukázat Tahiti jako ráj nezkažený civilizací. Kniha rozebírá Gauginovo dílo, a jeho vliv na moderní a současné umělce. Paul Gauguin, autor Gilles Neret.


Anotace knihy " Paul Gauguin, autor Gilles Neret"

A great many willful painters can be assigned to Post-Impressionism who forged their own artistic paths. Paul Gauguin (1848–1903), like Vincent van Gogh, is a particularly uncompromising exponent of this current. His quest for an independent artistic stance and an authentic lifestyle took the former stockbroker from Paris to Brittany before deciding to travel to Polynesia. Simplified forms, expressive colors, and marked two-dimensionality characterize his seminal paintings, which are currently among the most coveted in the world. The representative publication traces Gauguin’s artistic development based on great masterpieces from the areas of painting and sculpture—from the multifaceted self-portraits and sacred paintings from Gauguin’s period in Brittany, and the idyllic, wistful paintings and archaic, mystical sculptures from Tahiti, to the late works from his last station on the Marquesas Islands. The volume examines Gauguin’s multilayered body of work as well as his influence on modern and contemporary artists..
Hatje Cantz

Obsah knihy: Paul Gauguin

Paul Gauguin - examplesPaul Gauguin - examplesPaul Gauguin - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz