Barbara Probst

Autor
InformaceAnglicky, 2013
PopisKomplexní monografie fotografické série umělce. Texty: Felicity Lunn, Jens Erdman Rasmussen, and Lynne Tillman, Frédéric Paul / rozhovor s umělkyní Ka…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 1 450 Kč - SLEVA
Cena s DPH
730
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelHatje Cantz
ISBN3-7757-3711-1
EAN9783775737111
JazykAnglicky
Rok vydání
Hmotnost2.10 Kg
Rozměr270 x 300 mm
Vazbapevná
Počet stran240

Bližší informace o knize "Barbara Probst"

Komplexní monografie fotografické série umělce. Texty: Felicity Lunn, Jens Erdman Rasmussen, and Lynne Tillman, Frédéric Paul / rozhovor s umělkyní Katalog k výstavě v Galerii Rudolfinum: Barbara Probst. Úplné znejistění. 24.4. - 6.7.2014 Barbara Probst, autor Frédéric Paul, Barbara Probst, Felicity Lunn, Jens Erdman Rasmussen.


Anotace knihy " Barbara Probst, autor Frédéric Paul, Barbara Probst, Felicity Lunn, Jens Erdman Rasmussen"

Barbara Probst se zabývá multiplikací záběrů jedné scény v jednom okamžiku za pomocí několika paralelně snímajících fotoaparátů. Dochází tak k narušení singularity diváka – pro pozorujícího není jednoznačné, kde se v dané situaci nachází, který pohled je ‚ten jeho‘. Jde svým způsobem o rafinovaný zásah do divákova soukromí. Na druhou stranu tím Barbara Probst nabízí zmnožení momentu úžasu, který prožíváme při pohledu na fotografií zachycený ‚rozhodující okamžik’, jak jsme na něj zvyklí od dob klasika Henri Cartier-Bressona.

Zastavení v čase par excellence, multiplikace prostřednictvím série záběrů, nejasná hranice, kde začíná a kde končí aranžmá, odkazy k estetice a lineární naraci hraného filmu, to vše jsou prvky, které prací Barbary Probst výrazně prostupují.

Výstava Úplné znejistění představí autorčinu instalaci Co se skutečně stalo (1997-8) a na dvacet pět fotografických souborů z dlouhodobého projektu Exposures (2000-2013). Kurátorem je David Korecký, výstavu doprovází texty Barbary Probst, filosofa Miroslava Petříčka a teoretika Martina Mazance.

Barbara Probst se narodila v Mnichově v roce 1964, žije střídavě v Německu a USA. Galerie Rudolfinum představuje obrazově bohaté dílo se silným konceptuálním zázemím, čímž navazuje na pomyslnou řadu autorských fotografických výstav Jürgena Klaukeho, Gregory Crewdsona, Shirany Shahbazi nebo Bernda a Hilly Becherových..
Hatje Cantz

Obsah knihy: Barbara Probst

Barbara Probst - examplesBarbara Probst - examplesBarbara Probst - examplesBarbara Probst - examplesBarbara Probst - examplesBarbara Probst - examplesBarbara Probst - examplesBarbara Probst - examplesBarbara Probst - examplesBarbara Probst - examplesBarbara Probst - examplesBarbara Probst - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz