Od chaosu k novému řádu. Počátky institucionalizovaného výzkumu v oblasti urbanismu a územního plánování v Brně.

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisPublikace je věnována historii teoretického uvažování o urbanismu a územním plánování v Československu od počátku druhé světové války do šedesátých le…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFakulta výtvarných umění VUT v Brně
ISBN978-80-214-5302- 9
EAN9788021453029
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.60 Kg
Rozměr300x210 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran151

Bližší informace o knize "Od chaosu k novému řádu. Počátky institucionalizovaného výzkumu v oblasti urbanismu a územního plánování v Brně."

Publikace je věnována historii teoretického uvažování o urbanismu a územním plánování v Československu od počátku druhé světové války do šedesátých let dvacátého století, kterou zkoumá na příkladu působnosti dvou odborných institucí – Zemského studijního a plánovacího ústavu v Brně a urbanistického pracoviště Výzkumného ústavu výstavby a architektury tamtéž. Od chaosu k novému řádu. Počátky institucionalizovaného výzkumu v oblasti urbanismu a územního plánování v Brně., autor Jan Kristek, Markéta Žáčková.


Anotace knihy " Od chaosu k novému řádu. Počátky institucionalizovaného výzkumu v oblasti urbanismu a územního plánování v Brně., autor Jan Kristek, Markéta Žáčková"

Založení obou zmíněných ústavů dokládá posun v chápání sledovaných disciplín i jejich význam pro plánování státu. Publikace zprostředkovává téma, jež dosud nebylo systematičtěji odborně zpracováno..
Fakulta výtvarných umění VUT v Brně

Obsah knihy: Od chaosu k novému řádu. Počátky institucionalizovaného výzkumu v oblasti urbanismu a územního plánování v Brně.

Od chaosu k novému řádu. Počátky institucionalizovaného výzkumu v oblasti urbanismu a územního plánování v Brně. - examplesOd chaosu k novému řádu. Počátky institucionalizovaného výzkumu v oblasti urbanismu a územního plánování v Brně. - examplesOd chaosu k novému řádu. Počátky institucionalizovaného výzkumu v oblasti urbanismu a územního plánování v Brně. - examples

Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení