Adolf Loos a konfiskované vzpomínky rodiny Viktora rytíře von Bauera-Rohrfelden

Autor: Česky2019Fakulta výtvarných umění VUT v Brně

Jana Kořínková z Fakulty výtvarných umění VUT vytvořila dvojjazyčnou publikaci Adolf Loos a konfiskované vzpomínky rodiny Viktora rytíře von Bauera–Rohrfelden. Monografie tak navazuje na výstavu Adolf Loos – Viktor Bauer. Konfiskované vzpomínky.

890 
včetně dph
skladem
ISBN: 978-80-214-5653-2  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788021456532  Hmotnost: 1.50 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 166  Rozměr: 170x240 mm  Nakladatel: Fakulta výtvarných umění VUT v Brně
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy - Adolf Loos a konfiskované vzpomínky rodiny Viktora rytíře von Bauera-Rohrfelden, Jana Kořínková

Tu v loňském roce hostilo Muzeum hlavního města Prahy pod kurátorským dohledem Jany Kořínkové a Markéty Žáčkové, které obě působí na Katedře teorií a dějin umění. Jde o výsledky výzkumu, díky němuž byly objeveny nové realizace Adolfa Loose v interiérech klasicistního zámečku v areálu brněnského výstaviště.
Tato brněnská realizace Adofla Loose byla vytvořena pro průmyslníka Viktora rytíře Bauera von Rohrfelden. Při svém pátrání vycházela Jana Kořínková z dochovaných konfiskačních soupisů, které dokumentují v současnosti nezvěstné vnitřní vybavení a také architektonické zásahy při úpravách Bauerova zámečku v Brně. Díky tomu lze dnes definovat původní podobu Loosem navržených úprav, jejichž rozsah je nepoměrně větší, než se původně předpokládalo. Nová publikace budí zájem zejména v Rakousku, křest knihy pravděpodobně uspořádá Galerie MAK ve Vídni.