Apocalypse Me

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisKniha Apocalypse Me navazuje tematicky na stejnojmennou výstavu, která proběhla od 3. března do 15. dubna 2016 v Galerii Emila Filly v Ústí nad Labem.
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
350
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFakulta výtvarných umění VUT v Brně
ISBN9788021454439
EAN9788021454439
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.60 Kg
Rozměr160x240 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran142

Bližší informace o knize "Apocalypse Me"

Kniha Apocalypse Me navazuje tematicky na stejnojmennou výstavu, která proběhla od 3. března do 15. dubna 2016 v Galerii Emila Filly v Ústí nad Labem. Apocalypse Me, autor Jan Zálešák.


Anotace knihy " Apocalypse Me, autor Jan Zálešák"

Kurátorský projekt Apocalypse Me je zaměřen na okruh úzce provázaných témat, která jsou živým předmětem zájmu filosofie či antropologie, ale také současného výtvarného umění. Posthumanimus a kritika antropocentrismu ve zmíněných oborech ústí v tzv. ontologický obrat. Snaha stavět člověka a věci na stejnou úroveň může vypadat na první pohled zvláštně, není ale těžké dohledat její příčiny. Potřeba změnit perspektivu, vyjmout alespoň spekulativně člověka ze středu věcí, je spojena stejně tak s vědomím ekologické krize, k níž zdá se nevyhnutelně míříme, jako s vývojem v oblasti počítačů, umělé inteligence, biotechnologií nebo finančních trhů. Kyborgové už nutně nejsou vraždící stroje přicházející z budoucnosti, mají spíše podobu informačních sítí, do nichž jsme stále pevněji vetkáni. I když dnes možná žijeme v utopii, zůstává tu otázka, jaká může být budoucnost, a zda je v ní ještě vůbec místo pro člověka. Výstava Apocalypse Me představí především nastupující generaci umělců, která je nejcitlivější ke změnám, které se dnes odehrávají na rozhraní přírody, kultury a technologií.

Kurátor: Jan Zálešák.
Fakulta výtvarných umění VUT v Brně

Obsah knihy: Apocalypse Me

Apocalypse Me - examplesApocalypse Me - examplesApocalypse Me - examplesApocalypse Me - examplesApocalypse Me - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz