Apocalypse Me

Autor: Česky2016Fakulta výtvarných umění VUT v Brně

Kniha Apocalypse Me navazuje tematicky na stejnojmennou výstavu, která proběhla od 3. března do 15. dubna 2016 v Galerii Emila Filly v Ústí nad Labem.

Upozornění: publikace je neprodejná, cena je pouze distribučním poplatkem

250 
včetně dph
skladem
Název: Apocalypse Me  ISBN: 9788021454439  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788021454439  Hmotnost: 0.60 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 142  Rozměr: 160x240 mm  Nakladatel: Fakulta výtvarných umění VUT v Brně
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Apocalypse Me, Jan Zálešák

Kurátorský projekt Apocalypse Me je zaměřen na okruh úzce provázaných témat, která jsou živým předmětem zájmu filosofie či antropologie, ale také současného výtvarného umění. Posthumanimus a kritika antropocentrismu ve zmíněných oborech ústí v tzv. ontologický obrat. Snaha stavět člověka a věci na stejnou úroveň může vypadat na první pohled zvláštně, není ale těžké dohledat její příčiny. Potřeba změnit perspektivu, vyjmout alespoň spekulativně člověka ze středu věcí, je spojena stejně tak s vědomím ekologické krize, k níž zdá se nevyhnutelně míříme, jako s vývojem v oblasti počítačů, umělé inteligence, biotechnologií nebo finančních trhů. Kyborgové už nutně nejsou vraždící stroje přicházející z budoucnosti, mají spíše podobu informačních sítí, do nichž jsme stále pevněji vetkáni. I když dnes možná žijeme v utopii, zůstává tu otázka, jaká může být budoucnost, a zda je v ní ještě vůbec místo pro člověka. Výstava Apocalypse Me představí především nastupující generaci umělců, která je nejcitlivější ke změnám, které se dnes odehrávají na rozhraní přírody, kultury a technologií.

Kurátor: Jan Zálešák

Apocalypse Me