Luboš Plný - Anatomia Metamorphosis

Autor: Česky2011ABCD

Katalog k výstavě ART BRUT Anatomia Metamorphosis přestavující tvorbu tří autorů Anny Zemánkové, Luboše Plného a Františka Dymáčka v Museu Montanelli v roce 2011.

Již není v prodeji
Název: Luboš Plný - Anatomia Metamorphosis  ISBN: 978-80-254-9587-2  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788025495872  Hmotnost: 0.54 kg  Vazba: pevná  Počet stran: 63  Rozměr: 220 x 280 mm  Nakladatel: ABCD
informace ke knize

Detail knihy ~ Luboš Plný - Anatomia Metamorphosis, Terezie Zemánková, Barbara Šafářová

Také tvorba tvůrců zastoupených v projektu Anatomia Metamorphosis je originální, solitérní, unikátní. Přesto lze v jejich dílech vystopovat jisté vzájemné vnitřní spojitosti. Umělecké projekty všech tří autorů spojovala táž utkvělá myšlenka: Zemánková, Plný i Dymáček, každý zcela svébytným způsobem, ve své tvorbě reflektovali svoji tělesnost a podrobovali ji četným anatomickým metamorfózám.

Pro Luboše Plného (*1961) je tvorba vědeckým projektem. Jeho kresby tuší, doplněné často akrylovou malbou a kolážemi, jsou převážně anatomickými autoportréty. Zaznamenává v nich experimenty, které provádí na vlastním těle, které zakresluje v tomografických průřezech. Velkou inspirací pro něj bylo narození syna Vincenta (2005), které se stalo ústředním tématem jeho tvorby posledních let.

Luboš Plný - Anatomia Metamorphosis