ART BRUT LIVE / sbírka abcd – Bruno Decharme

Autor
InformaceAnglicky, 2015
PopisPublikace vychází u příležitosti výstavy ART BRUT LIVE – sbírka abcd / Bruno Decharme, konané v Centru současného umění DOX v Praze v termínu 27. 3. …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
850
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelABCD
ISBN978-80-905168-3-0
EAN9788090516830
JazykAnglicky
Rok vydání
Hmotnost0.40 Kg
Rozměr280 x 210 mm
Vazbavázaná
Počet stran189

Bližší informace o knize "ART BRUT LIVE / sbírka abcd – Bruno Decharme"

Publikace vychází u příležitosti výstavy ART BRUT LIVE – sbírka abcd / Bruno Decharme, konané v Centru současného umění DOX v Praze v termínu 27. 3. – 17. 8. 2015. ART BRUT LIVE / sbírka abcd – Bruno Decharme, autor Bruno Decharme | Barbara Safarova | Terezie Zemánková.


Anotace knihy " ART BRUT LIVE / sbírka abcd – Bruno Decharme, autor Bruno Decharme | Barbara Safarova | Terezie Zemánková"

Muzeum Montanelli společně s abcd Praha & abcd Paris připravilo třetí z plánovaného cyklu výstav art brut. Historicky první výstava japonského art brut v České republice vznikla ve spolupráci s Collection de l´Art Brut, kterou ve švýcarském Lausanne založil autor a věrozvěst konceptu art brut, umělec a sběratel Jean Dubuffet. (1) Projekt představí kresby, plastiky a výšivky několika současných japonských umělců, kteří na poli světového art brut patří mezi nejvýznamnější. Pojem art brut do Japonska pronikl teprve zcela nedávno a pro veřejnost je zatím ještě málo srozumitelný: tuto oblast si mezi sebou – ovšem bez většího vzájemného porozumění – rozdělil svět umění a svět sociální a zdravotní péče. Za to, že art brut stále přitahuje pozornost, snad může fakt, že nabízí klíč k vnímání světa, jenž zmizel s přijetím univerzálního „umění“. Právě v art brut totiž i nadále nacházíme nezařaditelné výtvory překračující veškeré rámce, výtvory mimo normy, výtvory spjaté s našimi utajenými, často zasutými a pradávnými dějinami. Umělci, kteří se na výstavě představují, na základě osobních rituálů překračují radikálně rámce tradic. Dá se v tomto kontextu ještě vůbec mluvit o „japonském stylu“? Tato výstava má být důkazem jedinečnosti, která se vymyká japonskému vkusu a naznačuje způsob vnímání pramenící z pradávných dob. Vždy, když se umělci podaří objevit nové vidění světa, se totiž rozdíl mezi „uměním“ a art brut stírá..
ABCD

Obsah knihy: ART BRUT LIVE / sbírka abcd – Bruno Decharme

ART BRUT LIVE / sbírka abcd – Bruno Decharme - examplesART BRUT LIVE / sbírka abcd – Bruno Decharme - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz