Anna Zemánková - Anatomia Metamorphosis

Autor
InformaceČesky, 2011
PopisKatalog k výstavě ART BRUT Anatomia Metamorphosis přestavující tvorbu tří autorů Anny Zemánkové, Luboše Plného a Františka Dymáčka v Museu Montanelli …
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelABCD
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.54 Kg
Rozměr220 x 280 mm
Vazbapevná
Počet stran63

Bližší informace o knize "Anna Zemánková - Anatomia Metamorphosis"

Katalog k výstavě ART BRUT Anatomia Metamorphosis přestavující tvorbu tří autorů Anny Zemánkové, Luboše Plného a Františka Dymáčka v Museu Montanelli v roce 2011. Anna Zemánková - Anatomia Metamorphosis, autor Terezie Zemánková, Barbara Šafářová.


Anotace knihy " Anna Zemánková - Anatomia Metamorphosis, autor Terezie Zemánková, Barbara Šafářová"

Také tvorba tvůrců zastoupených v projektu Anatomia Metamorphosis je originální, solitérní, unikátní. Přesto lze v jejich dílech vystopovat jisté vzájemné vnitřní spojitosti. Umělecké projekty všech tří autorů spojovala táž utkvělá myšlenka: Zemánková, Plný i Dymáček, každý zcela svébytným způsobem, ve své tvorbě reflektovali svoji tělesnost a podrobovali ji četným anatomickým metamorfózám.

Jestliže Luboš Plný odkrývá vnitřek lidského těla zcela explicitně, Anna Zemánková (1908–1986) svoji tělesnost reflektovala podvědomě. Organické tvary, které evokují fyziologické procesy spojené s mateřstvím, ukrývala do okázale krásných florálních motivů, maskovala je tisíci detailů. Své pastelové kresby někdy doplňovala háčkovanými aplikacemi nebo je perforovala. Vytvořila tak fantastický herbář rostlin, které nejsou z tohoto světa..
ABCD


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz