Chvála stínů. Tradice japonské estetiky

Autor: Česky2017K-A-V-K-A knižní a výtvarná kultura

Nadčasová esej Chvála stínů Džuničiró Tanizakiho, přibližuje čtenáři základní estetická hlediska japonské kultury a staví je do protikladu k západním tendencím.

290 
včetně dph
skladem
Název: Chvála stínů. Tradice japonské estetiky  ISBN: 9788027026395  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788027026395  Hmotnost: 0.42 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 93  Rozměr: 149x210 mm  Nakladatel: K-A-V-K-A knižní a výtvarná kultura  Překladatel: Vlasta Winkelhöferová
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Chvála stínů. Tradice japonské estetiky, Džuničiró Tanizaki

Džuničiró Tanizaki patří k nejvýznamnějším představitelům japonské moderní literatury. Ve své eseji Chvála stínů ukazuje, jak světlo a stín ovlivňují vnímání japonského prostoru, předmětů, lidských tváří nebo chutí jídla, jak běžnou každodennost provází synergie celé řady vjemů, činící ze života estetický zážitek. Zabývá se důvody, z kterých se touha po stínu zrodila, i významy, které v sobě nese. Tanizaki se stal obráncem tradiční japonské kultury v době, kdy Japonsko začalo vzhlížet k západu jako k nekonečné inspiraci moderního života. Svou esej napsal ve třicátých letech 20. století, její poselství je však nadčasové. I v západní kultuře tušíme existenci vzájemných souvislostí mezi úkony a předměty a právě Tanizakiho skvělý jemnocit provázený jazykovým mistrovstvím je pro nás odhaluje. Nové české vydání vychází ve volné řadě esejů o japonské estetice, v níž dosud vyšla kniha Leonarda Korena Wabi-sabi pro umělce, designéry, básníky a filozofy.

Chvála stínů. Tradice japonské estetiky