Jiřina Žertová: Nejen sklo

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisPublikace doprovází autorčino životní jubileum. Jedná se o první a jedinou monografii výtvarnice, která mapuje její celoživotní tvorbu, tedy více než …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
990
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelK-A-V-K-A knižní a výtvarná kultura
ISBN9788090857506
EAN9788090857506
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.00 Kg
Rozměr220x280 mm
Vazbavázaná
Počet stran240

Bližší informace o knize "Jiřina Žertová: Nejen sklo"

Publikace doprovází autorčino životní jubileum. Jedná se o první a jedinou monografii výtvarnice, která mapuje její celoživotní tvorbu, tedy více než 50 let tvůrčí práce na poli ateliérového skla. Jiřina Žertová: Nejen sklo, autor Klára Jirková (ed.).


Anotace knihy " Jiřina Žertová: Nejen sklo, autor Klára Jirková (ed.)"

Přestože je Jiřina Žertová výraznou osobností českého uměleckého skla, stála vždy jaksi stranou, často hluboce nepoznaná. Její tvorba nebyla dosud zmapována a vydána v žádné samostatné publikaci. Jedná se tedy o zásadní knihu, která má ambici tuto mezeru důstojně zaplnit.

Kniha je týmovou prací editorky Kláry Jirkové, hlavní průvodní text procházející jednotlivými díly knihy napsala Sylva Petrová, kurátorka sbírky skla UPM. Součástí knihy je i rozhovor Jiřiny Žertové s kurátorem Jánem Gajduškem. V knize je přes 200 fotografií autorčiných objektů, skic a maleb, řada z nich nebyla dosud nikdy publikována..
K-A-V-K-A knižní a výtvarná kultura


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz