Chvála stínů. Tradice japonské estetiky

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisNadčasová esej Chvála stínů Džuničiró Tanizakiho, přibližuje čtenáři základní estetická hlediska japonské kultury a staví je do protikladu k západním …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
290
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelK-A-V-K-A knižní a výtvarná kultura
ISBN9788027026395
EAN9788027026395
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.42 Kg
Rozměr149x210 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran93
PřekladatelVlasta Winkelhöferová

Bližší informace o knize "Chvála stínů. Tradice japonské estetiky"

Nadčasová esej Chvála stínů Džuničiró Tanizakiho, přibližuje čtenáři základní estetická hlediska japonské kultury a staví je do protikladu k západním tendencím. Chvála stínů. Tradice japonské estetiky, autor Džuničiró Tanizaki.


Anotace knihy " Chvála stínů. Tradice japonské estetiky, autor Džuničiró Tanizaki"

Džuničiró Tanizaki patří k nejvýznamnějším představitelům japonské moderní literatury. Ve své eseji Chvála stínů ukazuje, jak světlo a stín ovlivňují vnímání japonského prostoru, předmětů, lidských tváří nebo chutí jídla, jak běžnou každodennost provází synergie celé řady vjemů, činící ze života estetický zážitek. Zabývá se důvody, z kterých se touha po stínu zrodila, i významy, které v sobě nese. Tanizaki se stal obráncem tradiční japonské kultury v době, kdy Japonsko začalo vzhlížet k západu jako k nekonečné inspiraci moderního života. Svou esej napsal ve třicátých letech 20. století, její poselství je však nadčasové. I v západní kultuře tušíme existenci vzájemných souvislostí mezi úkony a předměty a právě Tanizakiho skvělý jemnocit provázený jazykovým mistrovstvím je pro nás odhaluje. Nové české vydání vychází ve volné řadě esejů o japonské estetice, v níž dosud vyšla kniha Leonarda Korena Wabi-sabi pro umělce, designéry, básníky a filozofy..
K-A-V-K-A knižní a výtvarná kultura


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz