Zlá krev (Jak majitelka startupu ze Silicon Valley oklamala svět)
Autor: John Carreyrou•Česky•2019•Melvil Publishing
Jak mohla mladá dívka ošálit protřelé investory ze Silicon Valley, představitele americké armády i média, oslavující ji jako „Steva Jobse v sukních“? Proč nikdo nepoznal, že zázračný technologický startup s hodnotou deseti miliard dolarů je ve skutečnosti podvod?
Název: Zlá krev (Jak majitelka startupu ze Silicon Valley oklamala svět) • ISBN: 978-80-7555-082-8 • Jazyk: Česky • Rok: 2019 • EAN: 9788075550828 • Hmotnost: 0.55 kg • Vazba: vázaná • Počet stran: 320 • Rozměr: 152 x 226 mm • Nakladatel: Melvil Publishing • Překladatel: Jan Melvil
informace ke knize
Detail knihy ~ Zlá krev (Jak majitelka startupu ze Silicon Valley oklamala svět), John Carreyrou
Příběh firmy Theranos je strhujícím byznysovým thrilerem, oknem do paradoxního světa Silicon Valley i temnou sondou do psychologie těch, kteří jsou ochotni obětovat podnikatelskému úspěchu naprosto vše.Elizabeth Holmesová se po roce studia rozhodla opustit Stanfordovu univerzitu kvůli podnikatelské vizi. Ta postupně vykrystalizovala v malý stolní přístroj, který z jediné kapky krve odebrané z prstu provede dvě stovky laboratorních testů, jejichž výsledky vás varují například před počínající rakovinou. MiniLab měl způsobit revoluci v medicíně a přinést svému výrobci i investorům miliardové zisky.
Charismatické Elizabeth se povedlo získat důvěru takových investorských es, jako je Rupert Murdoch. Přístroj plánovaly využívat sítě lékáren i supermarketů a na bojišti měl zachraňovat americké vojáky. Věc měla jediný háček: onen zázračný přístroj nikdy nefungoval.
John Carreyrou, dvojnásobný držitel Pulitzerovy ceny, v knize strhujícím způsobem líčí, jak neblahý koktejl konstrukční obtížnosti, netrpělivosti a chorobné touhy po úspěchu svedl Theranos na cestu největšího podvodu, jaký kdy Silicon Valley zažilo. Elizabeth Holmesová nyní čeká na soudní proces, v němž jí hrozí 20 let vězení.
