Zlá krev (Jak majitelka startupu ze Silicon Valley oklamala svět)

Autor: Česky2019Melvil Publishing

Jak mohla mladá dívka ošálit protřelé investory ze Silicon Valley, představitele americké armády i média, oslavující ji jako „Steva Jobse v sukních“? Proč nikdo nepoznal, že zázračný technologický startup s hodnotou deseti miliard dolarů je ve skutečnosti podvod?

Již není v prodeji
Název: Zlá krev (Jak majitelka startupu ze Silicon Valley oklamala svět)  ISBN: 978-80-7555-082-8  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788075550828  Hmotnost: 0.55 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 320  Rozměr: 152 x 226 mm  Nakladatel: Melvil Publishing  Překladatel: Jan Melvil
informace ke knize

Detail knihy ~ Zlá krev (Jak majitelka startupu ze Silicon Valley oklamala svět), John Carreyrou

Příběh firmy Theranos je strhujícím byznysovým thrilerem, oknem do paradoxního světa Silicon Valley i temnou sondou do psychologie těch, kteří jsou ochotni obětovat podnikatelskému úspěchu naprosto vše.

Elizabeth Holmesová se po roce studia rozhodla opustit Stanfordovu univerzitu kvůli podnikatelské vizi. Ta postupně vykrystalizovala v malý stolní přístroj, který z jediné kapky krve odebrané z prstu provede dvě stovky laboratorních testů, jejichž výsledky vás varují například před počínající rakovinou. MiniLab měl způsobit revoluci v medicíně a přinést svému výrobci i investorům miliardové zisky.

Charismatické Elizabeth se povedlo získat důvěru takových investorských es, jako je Rupert Murdoch. Přístroj plánovaly využívat sítě lékáren i supermarketů a na bojišti měl zachraňovat americké vojáky. Věc měla jediný háček: onen zázračný přístroj nikdy nefungoval.

John Carreyrou, dvojna´sobny´ drzˇitel Pulitzerovy ceny, v knize strhuji´ci´m zpu°sobem li´cˇi´, jak neblahy´ koktejl konstrukční obtížnosti, netrpělivosti a chorobné touhy po úspěchu svedl Theranos na cestu nejveˇtsˇi´ho podvodu, jaky´ kdy Silicon Valley zazˇilo. Elizabeth Holmesová nyni´ cˇeka´ na soudni´ proces, v neˇmzˇ ji´ hrozi´ 20 let veˇzeni´.

Zlá krev (Jak majitelka startupu ze Silicon Valley oklamala svět)