Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých

Autor: Česky2010Host

Nový román Olgy Tokarczukové by bylo možno označit jako „morální thriller". Olga Tokarczuková (nar. 1962) je jedna z nejslavnějších současných polských spisovatelek a první polská držitelka Mezinárodní Man Bookerovy ceny a čertvě Noveblovy ceny za literaturu pro rok 2018.

Již není v prodeji
Název: Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých  ISBN: 978-80-7294-392-0  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788072943920  Hmotnost: 0.31 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 264  Rozměr: 197x273  mm  Nakladatel: Host  Překladatel: Petr Vidlák
informace ke knize

Detail knihy ~ Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých, OLGA TOKARCZUKOVÁ

Hlavní hrdinkou příběhu je Janina Duszejko, stavební inženýrka, která si musí vydělávat na živobytí jako učitelka angličtiny a zeměpisu na škole v Kladské kotlině na česko-polském pomezí. V zimě pracuje také jako správkyně letních bytů. Její vášní je astrologie a nade vše miluje zvířata. Snaží se jim všemožně pomáhat a chránit je, bojuje proti lidem, kteří jim ubližují. Varuje před nerozvážným ničením přírody, vidí lidské osudy vepsané do hvězd. Patří k okruhu nadšených čtenářů anglického básníka Williama Blakea (název knihy je citát z jeho básně).

Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých