Poslední příběhy

Autor
InformaceČesky, 2007
PopisPoslední příběhy přinášejí tíživější téma. Tři ženy, vnučka, matka a její matka, potkávají na své cestě smrt. Olga Tokarczuková (nar. 1962) je jedna …
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelHost
ISBN978-80-7294-245-9
EAN9788072942459
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.31 Kg
Rozměr197x273 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran212
PřekladatelPetr Vidlák

Bližší informace o knize "Poslední příběhy"

Poslední příběhy přinášejí tíživější téma. Tři ženy, vnučka, matka a její matka, potkávají na své cestě smrt. Olga Tokarczuková (nar. 1962) je jedna z nejslavnějších současných polských spisovatelek a první polská držitelka Mezinárodní Man Bookerovy ceny a čertvě Noveblovy ceny za literaturu pro rok 2018. Poslední příběhy, autor OLGA TOKARCZUKOVÁ.


Anotace knihy " Poslední příběhy, autor OLGA TOKARCZUKOVÁ"

Stanou před nevyhnutelnou potřebou znovu spatřit celý svůj život, najít své místo na zemi. Je to velmi ženská kniha. Příběhy vypravují ženy a hovoří o vlastní identitě, těle, vztazích mezi muži a ženami.

Kniha má tři části. V první se hrdinka po autohavárii vydá na snový výlet do vlastní paměti, vzpomínek na dětství a mládí, v druhé je smrt záminkou k vyprávění o osudech ženy, která se provdala spíše náhodně a nechtěně. Třetí část je obrazem vztahu mezi dospívajícím synem a matkou, dilemat nezávislé současné ženy, silné, ale přesto ztracené kdesi v tropech. Autorce se opět podařilo překvapit čtenáře i kritiky, a to neobyčejně propracovanou psychologií postav. Přinesla zcela nové téma, inspirované buddhistickou filozofií — téma smrti a umírání, které je v západní společnosti stále silně tabuizované. Po přečtení této knihy hrdinky Olgy Tokarczukové neodcházejí, zůstávají se čtenářem a získávají na významu. A nezapomíná se na ně snadno..
Host


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz