Pravěk a jiné časy

Autor
InformaceČesky, 1999
PopisVěcí Boha je tvořit, věcí lidí je pojmenovávat — říká autorka. Její románová vesnice Pravěk leží v centru celého světa, mezi řekami Černou a Bílou, kt…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelHost
ISBN80-86055-83-3
EAN9788086055833
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.31 Kg
Rozměr184x273 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran200
PřekladatelPetr Vidlák

Bližší informace o knize "Pravěk a jiné časy"

Věcí Boha je tvořit, věcí lidí je pojmenovávat — říká autorka. Její románová vesnice Pravěk leží v centru celého světa, mezi řekami Černou a Bílou, které se spojují v jednu Řeku. Hlídají ji čtyři archandělé: Rafael, Gabriel, Michal a Uriel. Příběh je vlastně realistický s fantastickými prvky a odehrává se ve XX. století — od začátku I. světové války do 80. let. Pravěk a jiné časy, autor OLGA TOKARCZUKOVÁ.


Anotace knihy " Pravěk a jiné časy, autor OLGA TOKARCZUKOVÁ"

V 84 kapitolách poznáváme jednotlivé „časy“ hrdinů románu: statkáře Popielského, který po celou dobu hraje tajemnou hru o Osmi Světech, malé Míši a jejího mlýnku na kávu, selky Klásky obcující se Zlým Mužem žijícím v lese, její dcery Routy, faráře, který bojuje s povodněmi a s nezkrotnou řekou, příběhy Matky Boží Jeszkotlovské, německého vojáka Kurta, Žida Eliho zastřeleného Němci, ruského důstojníka Ivana Mukty, ochrnutého Jenovéfy, bláznivé Florentýnky a Izidora posedlého korespondencí, čas sadu a podhoubí, čas zemřelých, a nakonec také čas mimočasového Boha, který stárne spolu s hrdiny. Pravěk a jiné časy je románem o neúspěchu, o heroických, nezdařených pokusech o zavedení pořádku, ladu. Kritikové nazývali Pravěk polským Macondem; v románu hledali přirovnání k mandale — kruhu vepsanému do čtverce, jež má být geometrickou představou dokonalosti a plnosti. Podle J. Jarzebského Pravěk měl být další literární kreací reality..
Host


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz