Rozhovory o písmu rukopisném

Autor
InformaceČesky, 2007
PopisPublikace "Rozhovory o písmu rukopisném" oživuje téma psaného písma, základního grafického projevu každého člověka. Autorka zde vychází ze svého dokto…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
290
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNakladatelství Svět
ISBN9788090298682
EAN9788090298682
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.00 Kg
Rozměr150 × 190 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran152

Bližší informace o knize "Rozhovory o písmu rukopisném"

Publikace "Rozhovory o písmu rukopisném" oživuje téma psaného písma, základního grafického projevu každého člověka. Autorka zde vychází ze svého doktorského studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (2002-2005). Hlavním tématem publikace je rukopisné písmo a kaligrafie v současné době. Rozhovory o písmu rukopisném, autor Lencová Radana.


Anotace knihy " Rozhovory o písmu rukopisném, autor Lencová Radana"

Jde o hloubkovou sondu a zároveň průzkum v oblasti rukopisného písma, kde cílem bylo zjistit, jakou úlohu má školní psací vzor v běžném denním životě a jaké má dnes postavení kaligrafie jako obor umění v naší "počítačové" době. Základ knihy tvoří rozhovory se čtyřiadvaceti osobnostmi české typografie a grafického designu s ukázkou jejich rukopisů a tvorby (Josef Týfa, Jan Solpera, Clara Istlerová, František Štorm, Aleš Najbrt, Robert V. Novák a další), obsahuje rovněž i rukopisné faksimile již nežijících osobností české typografické a kaligrafické tvorby (Vojtěch Preissig, Oldřich Menhart, František Muzika, Oldřich Hlavsa a další). Kniha je určená každému zájemci o vizuální kulturu a může být i vhodným studijním materiálem pro studenty v oboru písma a grafického designu.

Oceněno v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2007..
Nakladatelství Svět

Obsah knihy: Rozhovory o písmu rukopisném

Rozhovory o písmu rukopisném - examplesRozhovory o písmu rukopisném - examplesRozhovory o písmu rukopisném - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz