František Drtikol "Pracovní kniha fotografií"

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%
Autor
InformaceČesky, 2006
PopisDalší publikací nakladatelství Svět je bibliofilské vydání faksimile pracovního alba Františka Drtikola, které beze sporu patří mezi klenoty jeho arch…
více informací
Dostupnostskladem u partnera
Cena s DPH
15 000
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNakladatelství Svět
ISBN8090298672
EAN9788090298672
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost3.00 Kg
Rozměr210 x 330 mm
Vazbavázaná, ochranné pouzdro

Bližší informace o knize "František Drtikol "Pracovní kniha fotografií""

Další publikací nakladatelství Svět je bibliofilské vydání faksimile pracovního alba Františka Drtikola, které beze sporu patří mezi klenoty jeho archivu, od roku 1999 je součástí sbírky Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Pracovní album obsahuje 973 Drtikolových fotografiií na 79 listech + 20 autorových skic tužkou.Tato kniha nám poskytuje jedinečný a ucelený pohled do Drtikolovy tvorby ve 20.letech 20.století. František Drtikol "Pracovní kniha fotografií", autor Anna Fárová.


Anotace knihy " František Drtikol "Pracovní kniha fotografií", autor Anna Fárová"

Album představuje 973 malých kontaktních fotografií, dvě desítky skic fotografických kompozic, včetně autorových poznámek. Kniha nám poskytuje jedinečnou možnost nahlédnout do autorovy umělecké kuchyně a také je významným uceleným přehledem jeho tvorby, a to především z druhé poloviny 20. let a z 30. let 20. století. Pro tisk byl použit speciální frekvenčně modulovaný rastr, vyvinutý firmou Heidelberg, Satin Screening (Satin medium), který umožnil svými vlastnostmi co nejvíce se přiblížit předloze. Publikace vychází v počtu 300 číslovaných výtisků a je opatřena pouzdrem s ražbou, počet stran 176. Úvodní text Stanislav Doležal a Anna Fárová. Grafická úprava Radana Lencová. Tisk AF BKK. Knihařské zpracování Daruma Praha.
Kniha je věrná faksimile Drtikolova originálu (který je v sbírkách UPM v Praze) v bibliofilské úpravě (ruční knihařská práce)..
Nakladatelství Svět

Obsah knihy: František Drtikol "Pracovní kniha fotografií"

František Drtikol "Pracovní kniha fotografií" - examplesFrantišek Drtikol "Pracovní kniha fotografií" - examplesFrantišek Drtikol "Pracovní kniha fotografií" - examplesFrantišek Drtikol "Pracovní kniha fotografií" - examples

Recenze knihy: František Drtikol "Pracovní kniha fotografií"


rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, Petra P., 12.01.2015, iUmeni.cz
Opravdu úžasná kniha, kterou stojí za to, mít v knihovně nejenom pro milovníky Františka Drtikola

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz