František Skála

Autor
InformaceČesky, 2004
PopisMonografie jednoho z nejvýznamnějších současných umělců Františka Skály (1956), zakládajícího člena skupiny Tvrdohlaví, člena tajné skupiny B. K. S. (…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
1 790
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN80-7467-004-6
EAN9788086300471
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.79 Kg
Rozměr225x255 mm
VazbaV8
Počet stran186

Bližší informace o knize "František Skála"

Monografie jednoho z nejvýznamnějších současných umělců Františka Skály (1956), zakládajícího člena skupiny Tvrdohlaví, člena tajné skupiny B. K. S. (Bude Konec Světa), komtura Řádu zelené berušky, člena několika hudebních těles (Malý Taneční Orchestr Universal Praha, Finský Barock, Tros Sketos) a nositele Ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 1991, je koncipována tak, aby co nejvýstižněji mapovala celou šíři jeho tvůrčích aktivit. František Skála, autor František Skála.


Anotace knihy " František Skála, autor František Skála"

Monografie jednoho z nejvýznamnějších současných umělců Františka Skály (1956), zakládajícího člena skupiny Tvrdohlaví, člena tajné skupiny B. K. S. (Bude Konec Světa), komtura Řádu zelené berušky, člena několika hudebních těles (Malý Taneční Orchestr Universal Praha, Finský Barock, Tros Sketos) a nositele Ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 1991, je koncipována tak, aby co nejvýstižněji mapovala celou šíři jeho tvůrčích aktivit. Spojovacím článkem je tu osoba samotného autora a jeho neobvyklé vidění světa. Jedná se o autorskou knihu žijícího tvůrce, bez teoretických rozborů a výkladů díla, která klade důraz na atraktivní obrazový materiál. Texty slouží pouze k obohacení obrazu o další rozměr nebo jako informace. Základ knihy sice tvoří Skálovy objekty, sochy a instalace řazené víceméně chronologicky, ale jak sám autor říká: „Kniha se dá číst jako řada různorodých, na sobě nezávislých obrazů a příběhů.“ Přes výše uvedené je doplněna o nezbytné biografie, bibliografie, soupisy výstav a literatury, které z ní dělají základní pramennou umělcovu monografii.

Kniha vychází v česko-anglické verzi..
Arbor Vitae


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz