Výtvarníci na VUT v Brně

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisPublikace se zabývá rolí klíčových uměleckých osobností a reflektuje historii výuky uměleckých disciplín na VUT v Brně od roku 1899 do současnosti.
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
250
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFakulta výtvarných umění VUT v Brně
ISBN978-80-214-5090-5
EAN9788021450905
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.20 Kg
Rozměr170x240 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran101

Bližší informace o knize "Výtvarníci na VUT v Brně"

Publikace se zabývá rolí klíčových uměleckých osobností a reflektuje historii výuky uměleckých disciplín na VUT v Brně od roku 1899 do současnosti. Výtvarníci na VUT v Brně, autor ONDRAČKA, Pavel a MAIXNER, Miroslav.


Anotace knihy " Výtvarníci na VUT v Brně, autor ONDRAČKA, Pavel a MAIXNER, Miroslav"

Kniha je jedním ze tří výstupů řešení projektu Specifického vysokoškolského výzkumu s názvem Umění na Vysokém učení technickém v Brně. Jedná se o výsledem badatelské spolupráce pedagogů a doktorandů Fakulty výtvarných umění a Fakulty architektury. Současné Vysoké učení technické v Brně, v době svého vzniku Česká vysoká technická škola v Brně, byla sice technickou univerzitou, ale od samého vzniku zahrnovala také výuku výtvarných disciplín, jejíž rozsah byl rozšířen po ustavení Oboru architektury a pozemního stavitelství v roce 1919, kdy se k vyučujícím malířům připojili také sochaři. Kromě toho se většina architektů z řad pedagogů podílela na projektech budov brněnské techniky. Zásadní posun v tomto směru znamenala akreditace Fakulty výtvarných umění v roce 1993, vedle pražské Akademie výtvarných umění a Vysoké školy uměleckoprůmyslové třetí výtvarné akademie v republice. První svazek edice nese název Výtvarníci na VUT, druhý má titul Paměť FaVU – sonda jednoho ročníku a závěrečný byl pojmenován Paměť budov – architektura budov VUT..
Fakulta výtvarných umění VUT v Brně


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz