Paměť FAVU – sonda jednoho ročníku

Autor: Česky2014Fakulta výtvarných umění VUT v Brně

Sociologická studie analyzující životní dráhy vybraného ročníku absolventů FaVU VUT v Brně, kteří na školu nastoupili v akademickém roce 1999/2000, s ohledem na jejich uplatnění v následném uměleckém provozu.

Upozornění: publikace je neprodejná, cena je pouze distribučním poplatkem

250 
včetně dph
skladem
Název: Paměť FAVU – sonda jednoho ročníku  ISBN: 978-80-214-5089-9  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788021450899  Hmotnost: 0.20 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 180  Rozměr: 170x240  mm  Nakladatel: Fakulta výtvarných umění VUT v Brně
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Paměť FAVU – sonda jednoho ročníku, LUNGOVÁ, Barbora a kol.

Publikace je jedním ze tří výstupů řešení projektu Specifického vysokoškolského výzkumu s názvem Umění na Vysokém učení technickém v Brně. Jedná se o výsledem badatelské spolupráce pedagogů a doktorandů Fakulty výtvarných umění a Fakulty architektury. Současné Vysoké učení technické v Brně, v době svého vzniku Česká vysoká technická škola v Brně, byla sice technickou univerzitou, ale od samého vzniku zahrnovala také výuku výtvarných disciplín, jejíž rozsah byl rozšířen po ustavení Oboru architektury a pozemního stavitelství v roce 1919, kdy se k vyučujícím malířům připojili také sochaři. Kromě toho se většina architektů z řad pedagogů podílela na projektech budov brněnské techniky. Zásadní posun v tomto směru znamenala akreditace Fakulty výtvarných umění v roce 1993, vedle pražské Akademie výtvarných umění a Vysoké školy uměleckoprůmyslové třetí výtvarné akademie v republice. První svazek edice nese název Výtvarníci na VUT, druhý má titul Paměť FaVU – sonda jednoho ročníku a závěrečný byl pojmenován Paměť budov – architektura budov VUT.

Paměť FAVU – sonda jednoho ročníku