Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Autor: Česky2010Foibos

V rámci edice Slavné vily již byly vydány knihy všech krajů České republiky, Prahy a Brna. Nyní umělecká agentura FOIBOS připravila završení této edice soubornou publikací s výběrem nejslavnějších vil z Čech, Moravy a Slezska.

Již není v prodeji
Název: Slavné vily Čech, Moravy a Slezska  ISBN: 978-80-87073-28-5  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788087073285  Hmotnost: 1.57 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 544  Rozměr: 171 × 235 mm  Nakladatel: Foibos
informace ke knize

Detail knihy ~ Slavné vily Čech, Moravy a Slezska, Šlapeta Vladimír a kol.

Pro knihu Slavné vily Čech, Moravy a Slezska vybrali 120 příkladů vilových staveb a rodinných domů. Kniha líčí jejich vznik a následné osudy i jejich současný stav v rozpětí dlouhého období od XIX. století až po současnost. Kniha přináší přehled všech architektonických stylů od historismů, přes secesi, kubismus, funkcionalismus, až po nejnovější výdobytky moderní architektury. Představí se vám nejen slavná jména architektů jako byli Jan Kotěra, Pavel Janák či Dušan Jurkovič, ale poznáte i neméně významné architekty, kteří se významně podíleli na architektonickém dědictví České republiky. Každé ze staveb je věnováno samostatné heslo, doprovázené archivními fotografiemi, plánky i snímky jejich současného stavu. Publikace obsahuje také vycházkové okruhy po uvedených vilách s mapou, díky nimž se čtenář může snadněji zorientovat v daných oblastech. Kniha Slavné vily Čech, Moravy a Slezska vychází také jako druhá publikace projektu Visegrádské čtyřky, který započala kniha Slavné vily Slovenska a v němž budou následovat Slavné vily Polska a Slavné vily Maďarska.

Slavné vily Čech, Moravy a Slezska