Great Villas of Bohemia, Moravia and Silesia

Autor
InformaceAnglicky, 2010
PopisV rámci edice Slavné vily již byly vydány knihy všech krajů České republiky, Prahy a Brna. Nyní umělecká agentura FOIBOS připravila završení této edic…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 629 Kč - SLEVA
Cena s DPH
479
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFoibos
ISBN9788087073292
EAN9788087073292
JazykAnglicky
Rok vydání
Hmotnost1.57 Kg
Rozměr171 × 235 mm
Vazbavázaná
Počet stran544

Bližší informace o knize "Great Villas of Bohemia, Moravia and Silesia"

V rámci edice Slavné vily již byly vydány knihy všech krajů České republiky, Prahy a Brna. Nyní umělecká agentura FOIBOS připravila završení této edice soubornou publikací s výběrem nejslavnějších vil z Čech, Moravy a Slezska. Great Villas of Bohemia, Moravia and Silesia, autor Šlapeta Vladimír a kol..


Anotace knihy " Great Villas of Bohemia, Moravia and Silesia, autor Šlapeta Vladimír a kol."

Pro knihu Slavné vily Čech, Moravy a Slezska vybrali 120 příkladů vilových staveb a rodinných domů. Kniha líčí jejich vznik a následné osudy i jejich současný stav v rozpětí dlouhého období od XIX. století až po současnost. Kniha přináší přehled všech architektonických stylů od historismů, přes secesi, kubismus, funkcionalismus, až po nejnovější výdobytky moderní architektury. Představí se vám nejen slavná jména architektů jako byli Jan Kotěra, Pavel Janák či Dušan Jurkovič, ale poznáte i neméně významné architekty, kteří se významně podíleli na architektonickém dědictví České republiky. Každé ze staveb je věnováno samostatné heslo, doprovázené archivními fotografiemi, plánky i snímky jejich současného stavu. Publikace obsahuje také vycházkové okruhy po uvedených vilách s mapou, díky nimž se čtenář může snadněji zorientovat v daných oblastech. Kniha Slavné vily Čech, Moravy a Slezska vychází také jako druhá publikace projektu Visegrádské čtyřky, který započala kniha Slavné vily Slovenska a v němž budou následovat Slavné vily Polska a Slavné vily Maďarska..
Foibos


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz