Die Kulturlandschaft Lednice-Valtice

Sleva 13%
Autor
InformaceNěmecky, 2012
PopisTřetí kniha z edice Památky Unesco nakladatelství Foibos pojednává o Lednicko-valtickém areálu. Kulturní krajina Lednicko-valtický areál, v 19. stolet…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena399 Kč - SLEVA 13%
Cena s DPH
349
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFoibos
ISBN9788087073476
EAN9788087073476
JazykNěmecky
Rok vydání
Hmotnost0.88 Kg
Rozměr240 ×260 mm
Vazbavázaná
Počet stran192

Bližší informace o knize "Die Kulturlandschaft Lednice-Valtice"

Třetí kniha z edice Památky Unesco nakladatelství Foibos pojednává o Lednicko-valtickém areálu. Kulturní krajina Lednicko-valtický areál, v 19. století výstižně nazývaná "zahradou Evropy", je společným výtvorem člověka a přírody. Na jeho vzniku maji největší zásluhu Lichtenštejnové, kteří na zdejším panství sedm století budovali zámky, zakládali zahrady, parky a rybníky. V roce 1996 byl areál kulturní krajiny zapsán na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Die Kulturlandschaft Lednice-Valtice, autor Přemysl Krejčiřík, Ondřej Zatloukal a Pavel Zatloukal.


Anotace knihy " Die Kulturlandschaft Lednice-Valtice, autor Přemysl Krejčiřík, Ondřej Zatloukal a Pavel Zatloukal"

Dominantami areálu jsou zámky Lednice a Valtice. Obě stavby jsou spojeny se jmény vynikajících umělců. Lednický zámek vystavěný v duchu anglické novogotiky je návštěvnicky přitažlivější, a to zejména díky manýristickému parku s drobnými stavbami, jimž vévodí minaret, stavba v Evropě ojedinělá. V Lednicko-valtickém areálu jsou další drobné stavby s citem včleněné do půvabné krajiny. Publikace editora prof. Pavla Zatloukala a dalších dvou autorů pojednává nejen o stavbách areálu, ale také o rozsáhlých parcích a podrobné historii Lednice, Valtic a Břeclavi. Text doprovází bohatý obrazový materiál a mapy na konci publikace..
Foibos


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz