Secesní chrámy na Moravě a ve Slezsku

Sleva 22%
Autor
InformaceČesky, 2004
PopisI když se secese od svého „znovuobjevení“ v 60. letech těší velkému zájmu publika, dosud je vnímána poněkud jednostranně jako určitá módní vlna. Může …
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena499 Kč - SLEVA 22%
Cena s DPH
390
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelB&P Publishing
ISBN80-86598-63-2
EAN9788086598632
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.87 Kg
Rozměr245x174 mm
Vazbapevná s přebalem
Počet stran264

Bližší informace o knize "Secesní chrámy na Moravě a ve Slezsku"

I když se secese od svého „znovuobjevení“ v 60. letech těší velkému zájmu publika, dosud je vnímána poněkud jednostranně jako určitá módní vlna. Může být překvapivé, že výtvarné umění s typickými znaky secese se uplatnilo rovněž v sakrální oblasti. Secesní chrámy na Moravě a ve Slezsku, autor Aleš Filip.


Anotace knihy " Secesní chrámy na Moravě a ve Slezsku, autor Aleš Filip"

Secesní chrámy tvoří však jen malou část sakrálních staveb v době 1890–1914, jsou tedy do značné míry unikátní, a přitom stále téměř neznámé. Secesní chrámy na Moravě a ve Slezsku jsou první studií svého druhu. Jsou zde sumarizovány výsledky předchozího bádání, většina popisovaných děl však byla nově zkoumána na základě dosud nezpracovaných pramenů, přičemž některá z nich byla teprve autorsky určena. První část bohatě ilustrované knihy je zaměřena na kulturní historii a interpretaci vybraných děl sakrálního výtvarného umění, za nimi pak následuje katalog čtrnácti vybraných chrámových staveb. Hlavní přínos publikace je nová interpretace sakrálního umění jako důležité součásti tvůrčího rozmachu přelomové epochy fin-de-siecle. Morava se v této době dostává do popředí uměleckého dění ve střední Evropě; kromě realizací umělců vídeňského a pražského okruhu, případně i z jiných kulturních center (Krakov, Mnichov, Řím), se výrazněji začaly uplatňovat také domácí tvůrčí síly usilující dokonce o vytvoření „moravského slohu“. Kniha je určena širokému okruhu zájemců o umění, historii a spiritualitu..
B&P Publishing

Obsah knihy: Secesní chrámy na Moravě a ve Slezsku

Secesní chrámy na Moravě a ve Slezsku - examplesSecesní chrámy na Moravě a ve Slezsku - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz