TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného

Autor: Česky2015B&P Publishing

Publikace, vycházející v roce nedožitých devadesátin mimořádně významného a originálního výtvarného umělce Dalibora Chatrného, přináší hned několik nových pohledů na jeho tvorbu. Především jsou zde poprvé souborně uveřejněny umělcovy vlastní texty, v nichž vnímavý čtenář může vysledovat východiska a vývoj jeho tvůrčích postojů i výtvarných postupů.

199 
včetně dph
skladem

Doporučená cena 820 Kč - SLEVA

Název: TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného  ISBN: 978-80-7485-039-4  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788074850394  Hmotnost: 2.10 kg  Vazba: vázaná, obsahuje DVD  Počet stran: 420  Rozměr: 210 x 300 mm  Nakladatel: B&P Publishing
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného, Jiří Zahrádka, Dana Chatrná (eds.)

Celá kniha, obsahující téměř dva tisíce reprodukcí, je komponována jako příběh, který odkrývá podstatu Chatrného tvorby. Výběr z celoživotního díla je členěn do dvaadvaceti tematických oddílů, které pomáhají pochopit i pocitově vnímat různé typy výtvarného vyjádření, uvažování i osobního autorského experimentování. Velmi cenná je také skutečnost, že vedle reprodukcí obrazů, kreseb, grafik i prostorových objektů zde čtenář najde i textové záznamy a kresebné studie či poznámky, které tvorbě výsledného díla předcházely. V tomto aspektu je kniha koncipována novátorsky a umožňuje sledovat „v přímém přenosu“ celý proces umělcovy tvorby.
Doprovodnou teoretickou studii k umělcově tvorbě napsal historik umění a kurátor PhDr. Jiří Machalický, jehož text navazuje na tematické členění oddílů v obrazové části knihy, kterou uspořádal PhDr. Jiří Zahrádka, PhD (Masarykova univerzita, Moravské zemské muzeum) společně s umělcovou dcerou Danou Chatrnou. Důležitou součástí publikace je DVD se záznamy tzv. optickoakustických skladeb – autorských experimentálních filmů vycházejících z umělcových kreseb, objektů a grafik.
Významná osobnost českého výtvarného umění druhé poloviny dvacátého století je tak představena komplexním a přitom originálním a objevným způsobem. Kniha přináší cenný uměnovědný materiál, který uvítají teoretikové umění jako významný informační zdroj, ale především tohoto zajímavého a osobitého umělce veřejnosti přehlednou a poutavou formou přibližuje, takže bude jistě patřit do knihoven uměleckých škol, galerií a v neposlední řadě milovníků a sběratelů umění.

Hmotné a duchovní mi splývají v celek a jedno obsahuje druhé.
Tvořím v okamžiku uvolnění fyzických a psychických sil.
Osvobozuji se akcí, která v sobě nese sílu a přirozenost přírodního dění bez jakéhokoli symbolismu, bez potřeby dalšího pojmenování.

TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného