Gabriel von Max

Autor
InformaceČesky, 2011
PopisMalíř českého původu Gabriel von Max (1840 Praha – 1915 Mnichov) patří k nejvýznamnějším reprezentantům mnichovské malířské školy ve druhé polovině 19…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN80-87164-63-1
EAN9788087164631
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.10 Kg
Rozměr225 x 260 mm
VazbaV8
Počet stran324

Bližší informace o knize "Gabriel von Max"

Malíř českého původu Gabriel von Max (1840 Praha – 1915 Mnichov) patří k nejvýznamnějším reprezentantům mnichovské malířské školy ve druhé polovině 19. století. Získaná ocenění 3. místo v soutěži o Nejkrásnější knihu roku 2011 v kategorii katalogy Gabriel von Max, autor Aleš Filip, Roman Musil, Wilfried Rosendahl, Susanne Weberová, Marion Jourdanová, Roman Prahl, Gaëlle Rosendahlová, Josef Vojvodík.
Anotace knihy " Gabriel von Max, autor Aleš Filip, Roman Musil, Wilfried Rosendahl, Susanne Weberová, Marion Jourdanová, Roman Prahl, Gaëlle Rosendahlová, Josef Vojvodík"

Narodil se v rodině Josefa Calasanzy Maxe, který patřil společně s bratrem Emanuelem k významným pražským sochařům. Studoval malířství na akademiích v Praze, Vídni a Mnichově. V bavorské metropoli se usadil natrvalo, kontakty s českým prostředím však nikdy nepřerušil. Pravidelně vystavoval v Praze v soukromé galerii Mikuláše Lehmanna a na výročních výstavách Krasoumné jednoty, neboť v Čechách měl četné sběratele a obdivovatele. Proslavil se svým pojetím oduševnělé ženské krásy, inovacemi náboženské malby, zájmem o spiritismus a darwinismus i obrazy opic. Jeho malba se vyznačuje hladkým, valérovým, staromistrovským přednesem, důrazem kladeným na celkové estetické pojetí námětu a na psychologii zobrazených postav. Jeho umělecký vliv lze sledovat u řady významných malířů: v Čechách to byli Jakub Schikaneder, Maxmilián Pirner, Emanuel Krescenc Liška, Hanuš Knöchl, Karel Vítězslav Mašek a další. Jde o dosud nejrozsáhlejší Maxovu monografii, s unikátním obrazovým materiálem sesbíraným z celého světa, počínaje Metropolitním muzeem v New Yorku, petrohradskou Ermitáží, mnichovskou Pinakotékou a desítkami soukromých zapůjčitelů konče. Dílo mezinárodního kolektivu autorů je zásadním badatelským přínosem nejen pro poznání Gabriela Maxe, česko-německých vztahů, ale obecně i dějin 19. století..
Arbor Vitae

Obsah knihy: Gabriel von Max

Gabriel von Max - examplesGabriel von Max - examplesGabriel von Max - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz