Paměť budov – architektura budov VUT v Brně

Autor: Česky2014Fakulta výtvarných umění VUT v Brně

Publikace se zabývá historií objektů, v nichž působí nebo v minulosti působilo VUT v Brně a zhodnocením jeho stavebních aktivit od založení školy až do současnosti.

Upozornění: publikace je neprodejná, cena je pouze distribučním poplatkem

350 
včetně dph
skladem
Název: Paměť budov – architektura budov VUT v Brně  ISBN: 978-80-214-5088-2  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788021450882  Hmotnost: 0.20 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 95  Rozměr: 240x170  mm  Nakladatel: Fakulta výtvarných umění VUT v Brně
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Paměť budov – architektura budov VUT v Brně, SEDLÁK, Jan a kol.

Publikace je jedním ze tří výstupů řešení projektu Specifického vysokoškolského výzkumu s názvem Umění na Vysokém učení technickém v Brně. Jedná se o výsledem badatelské spolupráce pedagogů a doktorandů Fakulty výtvarných umění a Fakulty architektury. Současné Vysoké učení technické v Brně, v době svého vzniku Česká vysoká technická škola v Brně, byla sice technickou univerzitou, ale od samého vzniku zahrnovala také výuku výtvarných disciplín, jejíž rozsah byl rozšířen po ustavení Oboru architektury a pozemního stavitelství v roce 1919, kdy se k vyučujícím malířům připojili také sochaři. Kromě toho se většina architektů z řad pedagogů podílela na projektech budov brněnské techniky. Zásadní posun v tomto směru znamenala akreditace Fakulty výtvarných umění v roce 1993, vedle pražské Akademie výtvarných umění a Vysoké školy uměleckoprůmyslové třetí výtvarné akademie v republice. První svazek edice nese název Výtvarníci na VUT, druhý má titul Paměť FaVU – sonda jednoho ročníku a závěrečný byl pojmenován Paměť budov – architektura budov VUT.

Paměť budov – architektura budov VUT v Brně