Becherovka vyhlásila soutěž o design nové skleničky

Umění a design - obrázek Výrobce tradičního karlovarského bylinného likéru Becherovka hledá už počtvrté novou likérovou skleničku. Vyhlásila proto další ročník soutěže Pohár českých designérů, která je určena pro české designéry a skláře.

Návrhy na skleničku, které posoudí odborná porota a ve finále i samotná veřejnost, mohou nově i studenti posílat až do 31. srpna 2013.

Aktuální čtvrtý ročník soutěže Becherovka - Pohár českých designerů se stává stejně tradiční jako samotný likér Becherovka Original. V žádné české designérské soutěži jsme totiž neměli možnost doposavad vidět tolik kvalitních návrhů, z nichž vítězné se navíc dostaly ke skutečným zákazníkům. Známá česká likérka tak chce hrdě reprezentovat dvě české tradice - český sklářský průmysl a likér s více jak 200letou tradicí.

kniha fotoV předešlých třech soutěžích bylo navrženo dohromady 15 skleniček, z nichž sami spotřebitelé si nakonec vybrali tři skleničky, které putovaly do výroby a dokonce byly nominovány i na prestižní cenu Czech Grand Design. V českých domácnostech tak můžeme již najít skleničky od Veroniky Černé nebo Marcela Mochala ze studia LLEV. Aktuálně je pak ve výrobě ve sklárně Crystal Bohemia sklenička z loňského třetího ročníku soutěže, kterou navrhl Petr Mikošek ze studia BOA. Ta se dostane do prodeje společně s lahví Becherovky před Vánoci.

kniha fotoČtvrtý ročník opět vyzývá české designéry a skláře, aby navrhli nejlepší likérovou skleničku na Becherovku zvanou becherka. Soutěž je nově otevřena i studentům designu, takže můžeme očekávat nové svěží nápady. Všechny návrhy posoudí nejdříve odborná porota, kde bude zasedat designér Bořek Šípek, předseda skláren Crystal Bohemia Jaroslav Seifr, vedoucí sbírky skla a keramiky na UPM Milan Hlaveš, novinářka Alena Řezníčková a za Becherovku její marketingová manažerka Martina Macková. Nejlepší sklenička becherku pak opět vybere veřejnost.

kniha foto„Soutěž Becherovka - Pohár českých designérů nabízí všem milovníkům tohoto bylinného pokladu jedinečnou příležitost zasáhnout do procesu výroby Becherovky: designérům návrhem likérek, který bude také zrealizován v počtu několika desítek tisíc kusů, a ostatním příznivcům českého skla a Becherovky prostřednictvím hlasování pro některý z návrhů v on-line galerii,“ uvádí Becherovka na stránkách soutěže a láká všechny kreativce k zapojení se. Zaslat své návrhy můžete až do 31. srpna 2013 přes stránky soutěže.

Foto a zdroj: Becherovka Pohár českých designérů

Publisher: iUmeni.cz

Becherovka vyhlásila soutěž o design nové skl… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další umění a design


Art Plus

Knižní akce

Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Čertův kožich
Čertův kožich
Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Toyen - Ilustrovaná biografie

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder