Cesty za uměním - Kodaň – město klidu a pohody

Umění a design - obrázek Při mé cestě za uměním jsem navštívil Kodaň a tato návštěva byla pro mě nezapomenutelným zážitkem. To, že tímto hlavním městem Dánska procházely dějiny připomínající mnohé dochované památky, asi nikoho nepřekvapí.

foto k článkuKodaňské zámky nebo monumentální mramorový kostel „Frederiks Kirke“, který je největší stavbou svého druhu ve Skandinávii. Navíc je Kodaň velmi přívětivým městem k umění s četností muzeí a galerií.

foto k článkuAle mě nejvíce uchvátila moderní architektura, která je tak citlivě propojena s těmito starobylými stavbami. Jsem příznivec všeho historického, ale zde jsem se musel sklonit před uměním propojení historických staveb s moderní současnou architekturou. V některých případech se tyto odlišné světy takřka dotýkaly a v jiném případě jako např. Královský palác Amalienborg s již zmíněným mramorový kostelem a moderní skleněná stavba královské opery spolu komunikují z protějších břehů mořského kanálu obou ostrovů. To vše je propleteno městskými vodními kanály místo ulic plnými loděk a plachetnic připomínajících tak trochu Amsterdam. Na nábřežích projíždějí cyklisté pod barevnými přístavními domky. Na auta a zacpané silnice tu úplně zapomenete. Všude přítomná zeleň a kytky a lidé, kteří nikam nespěchají, Vás přivádí do klidu a pohody. Kodaň mě svou vlídností ohromila.

foto k článkufoto k článkufoto k článku

Krátkou reportáž z cesty do Kodaně zpracoval David Fiala z Ateliéru Fiala s.r.o.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Cesty za uměním - Kodaň – město klidu a pohod… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další umění a design


Art Plus

Knižní akce

Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Kalendář Cesty domů 2023 - Ledový zámek
Kalendář Cesty domů 2023 - Ledový zámek
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Vladimir Klein- Sklo/Glass

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder