Jizerský šperk spojuje kus přírody s krásou šperku

Umění a design - obrázek Česká skupina mladých kreativních tvůrců s názvem SKUBB vytvořila pozoruhodnou sérii šperků kombinující krásy přírody s krásou šperku. Jejich Jizerský šperk může mít mnoho podob jako například náhrdelník nebo hůl. Vždy se však spojuje dva tradiční materiály do unikátního díla.

Jizerský šperk pochází z autentického prostředí Jizerských hor. Je to šperk, který dělá lidi lepší, hezčí, jiné nebo odvážnější. Člověk se před ním nemusí bát ani se před ním stydět. Musí ho jen užít, vychutnat, obejmout, prozkoumat a milovat. Šperk může mít mnoho podob. Ať se tváří jako zdobná věc, či je obohacená funkčností v podobě Jizerské hole. Vždy můžeme cítit i vidět spojení dvou tradičních materiálů, které spolu vytvářejí dialog mezi sebou a zároveň námi samotnými,” prozrazuje SKUBB.

foto k článkufoto k článkufoto k článku

Libereckou kreativní skupinu SKUBB tvoří Jan Salanský a Jakub Neufuss. “Naše tvorba se pohybuje na hranici mezi uměním a užitým designem. Nebojíme se komunikovat s prostředím ve kterém žijeme. Tomu, co se pod našima rukama rodí, dáváme svébytným způsobem do autentické souvislosti závisející na kontextu místa a času,” říkají o své tvorbě autoři. Jejich dílo nese již první ovoce. Za Jizerský šperk získali Cena muzea skla a bižuterie Mistr křišťálu 2014.

Zdroj: http://www.designmagazin.cz/moda/49778-jizersky-sperk-spojuje-kus-prirody-s-krasou-sperku.html

Publisher: iUmeni.cz

Jizerský šperk spojuje kus přírody s krásou š… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další umění a design


Art Plus

Knižní akce

Práce na papíře/Works on Paper
Práce na papíře/Works on Paper
Czechoslovak glass: Seven Masters
Czechoslovak glass: Seven Masters
Max Beckmann – Obrazy, kresby a grafiky
Max Beckmann – Obrazy, kresby a grafiky

Články z IDNES.cz

Knižní novinka

Němčice a Staré Hradisko. Spony

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder