Brno zaplavily Sochy v ulicích od českých umělců

Události - obrázek Dům umění města Brna již popáté zahájil veřejnou přehlídku převážně českého sochařského umění v brněnských ulicích. Až do 30. srpna máte v rámci akce Sochy v ulicích možnost na různých veřejných prostranstvích města vidět osm soch či sousoší od osmi etablovaných či mladých sochařů.

foto k článku“Přehlídka Sochy v ulicích se koná v letošním roce už popáté. Od roku 2009 má statut bienále a představuje ucelený kurátorský projekt. Pro letošní sezónu jsme zvolili téma, které se odvíjí na linii objekt - obydlí, socha – architektura,” uvádí k akci její organizátoři a k výběru autorů dodávají: “Možností je jistě mnoho, a proto jsme se pokusili téma prezentovat na několika různých autorských přístupech. Architektura a její přenesené tvary a významy byly a budou pro sochařství velkou inspirací, což také demonstruje účast umělců všech generací. Balancování mezi obory přináší vzrušení z experimentu, snahu o spojení nejlepšího genofondu z obou zdrojů. Věříme, že letošní sochy v ulicích budou mít něco takového v rodokmenu.”

foto k článkuAž do konce srpna tak v brně prezentuje Jana Doležalová svůj Vznik Atolu, Pavlína Hlavsová sochu Krajina Suburbie, Eliška Perglerová svou Usedlost, Jiří Příhoda sousoší Poustevna, slavný Čestmír Suška jeho populární kovové Šišky, Aleš Veselý sochu z oceli a kamene Před tím a za tím, Dalibor Chatrný představuje dílo Pět segmentů kruhu z roku 1982 a jediný zahraniční umělec Daniil Galkin z Ukrajiny svou sochu Výmyk. Podrobné umístění soch i jejich popisy najdete na stránkách Domu umění města Brna.

foto k článku  foto k článku  foto k článku

Zdroj: www.dum-umeni.cz

Publisher: iUmeni.cz

Brno zaplavily Sochy v ulicích od českých umě… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Čertův kožich
Čertův kožich
Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Svatební košile - Kresby k básni K. J. Erbena