ART PRAGUE 2019 - XVIII. ročník veletrhu současného výtvarného umění s mezinárodní účastí

Události - obrázek

V Praze se ve dnech 14 – 19/5/2019 uskuteční již XVIII. ročník přehlídky současného výtvarného umění ART PRAGUE. Zájemci o aktuální dění na poli výtvarného umění budou mít možnost v časovém úseku jednoho týdne zhlédnout originální díla až 250 autorů.

Letošních 38 galerijních expozic nabídne díla téměř všech výtvarných oborů - malba, kresba, grafika, socha, umělecké sklo, instalace, videoprojekce aj.

foto k článkuHlavní organizační změnou je místo konání akce. Přehlídka proběhne v historickém domě z r. 1905 v samém centru Prahy, na náměstí Republiky . Jednotlivé galerie a vystavující umělci uvedou svá díla ve dvou podlažích. Dvoukřídlý objekt nabídne konfrontaci současného umění a architektury z počátku 20. století.

foto k článkuVedle každoročních účastníků ART PRAGUE - například Galerie Artinbox, Galerie Litera, Galerie Millennium, Knupp Gallery, Nová galerie, Galerie eS, Galerie Gambit, Galerie S, Galerie Peron, ArtinBox, Pragartworks aj., se veletrhu zůčastní i noví vystavovatelé či výtvarníci.
Přehlídka i letos pokračuje s uvedením zahraničních galerií a umělců – např. jihoamerických malířů díky Latin Art Gallery, instalace připravili umělci z Kanady, Brazílie, Turecka.

foto k článkuK těmto skupinovým prezentacím se řadí i projekty jednotlivců – letos např. Erika Vrdoljaková, Klára Sedlo, Katarina Kissoczy, David Kolovratník, Ladislav Vlna a další. Laureát ART PRAGUE AWARD 2018 - Jakub Hubálek – představí svoji nejnovější tvorbu.

Významným prvkem přehlídky i nadále zůstává nárůst prezentace nejmladší generace umělců.

foto k článkuI letos svoji dramaturgii představí Jan Čejka Gallery, Young Real Art či IndigoSpace. Toto výstavní fórum tak umožňuje mladým umělcům často jejich úplně první prezentaci na širší platformě. Zvláštní pozornost bude letos věnována sochařským objektům. Představí se sochaři všech generací, plastiky nejmladší generace pak uvedou absolventi školy Prof. K. Nepraše a studenti Prof. Lukáše Rittsteina z AVU v Praze.

foto k článkuVedle této generace nebudou chybět zavedená jména české výtvarné scény - Michael Rittstein, Jakub Špaňhel, Vladimír Kokolia, Adolf Hoffmeister, Luboš Plný, Václav Bláha, Aleš Veselý, Vladimír Kopecký, Jan Švankmajer, Jiří Kolář aj.

foto k článkuPřímo v galerijních expozicích se budou konat odborné přednášky a diskuse, návštěvníci budou mít možnost seznámit se na místě s řadou vystavujících autorů. Neodmyslitelnou součástí veletrhu ART PRAGUE je již tradičně katalog shrnující představená díla.
Aktualizované informace o veletrhu a doprovodném programu lze průběžně nalézt na webových stránkách www.artprague.cz. Odborná jury opět udělí ART PRAGUE YOUNG AWARD umělci do 35 let. Autorem plastiky Muflonka, která je součástí letošního vizuálu přehlídky, je Paulina Skavová, absolventka ateliéru sochařství Prof. Karla Nepraše.

ART PRAGUE 2019 se koná pod laskavou záštitou paní Hany Třeštíkové, radní hl. m. Prahy, a pana Pavla Čižinského, starosty MČ Praha 1.

Vystavující subjekty na ART PRAGUE 2019

 

1. Artinbox Gallery
2. Galerie eS
3. Galerie Gambit
4. Galerie Havelka
5. Galerie Litera
6. Galerie Millennium
7. Galerie Navrátil
8. Galerie Peron
9. Galerie S
10. Galerie Zátiší
11. galeriezet
12. Galerie Zlatohlávek
13. IndigoSpace
14. Jan Čejka Gallery
15. Latin Art Gallery
16. Knupp Gallery
17. Nová galerie
18. PragArtworks
19. Projekt Ateliér Cheirón Art
20. Projekt Özlem Akin, TR
21. Projekt Erdinç Babat, TR
22. Projekt Katarina Kissoczy, SK   
23. Projekt Jakub Hubálek
24. Projekt David Kolovratník
25. Projekt Marek Odrobina
26. Projekt Věra Orzághová
27. Projekt Segeta @ Šimíček
28. Projekt Jan Tajboš
29. Projekt Ladislav Vlna
30. Projekt Erika Vrdoljaková
31. Studio Ricardo Hoineff, BR
32. Studio Klára Sedlo
33. David Strauzz, CDN
34. Studio Lucie Svoboda
35. Urban Sketchers Prague
36. Young Real Art

Termín a místo konání: 14 – 19/5/2019 - přehlídka 38 expozic, nám. Republiky 7 Praha 1
Otevírací doba: 14 – 18/5/20189 - 11 – 19h / 19/5/2019 - 11 - 18h
Vstupné, snížené vstupné, katalog: 120,- Kč / 60,- Kč /studenti, senioři/ 120,- Kč
Pořadatel: Gambit Production s.r.o.

ART PRAGUE 2019 - XVIII. ročník veletrhu současného výtvarného umění s mezinárodní účastí ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Další články

Události - obrázek

Prague Biennale Projekt: Magic Carpets 2019 - KOMPILACE SKUTEČNOSTÍ

Magic Carpets je evropská kreativní platforma tvořená třinácti organizacemi z třinácti zemí EU, včetně Nadace Prague Biennale. Smyslem projektu je realizace výměnných pob … Celý článek

Události - obrázek

Literárně dramatický festival Děti, čtete?

Jubilejní 10. ročník mezinárodního literárně-dramatického festivalu Děti, čtete? proběhne již tradičně s návazností na Mezinárodní den dětí. Slavnostní zahájení festivalu … Celý článek

Události - obrázek

SCULPTING IN GLASS - Galerie Kuzebauch na Révélations 2019

Galerie Kuzebauch se s výstavou Sculpting in Glass již potřetí představí na veletrhu Révélations v Paříži, 23.5.–26.5. 2019. Svým kurátorským výběrem čtyř výtvarníků se … Celý článek

Události - obrázek

Výstava Řeky kombinuje barvy a geometrii

Svou sbírku obrazů s názvem Řeky uvedl v Galerii Artikle v Brně umělec a pedagog stavební fakulty Václav Kočí. Jeho tvorba spočívá v geometrické přesnosti, která v poza … Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

iUmeni.cz - expluzivní publikace pro milovníky krásných knih i sběratele - imgReklama