Obchodní centrum Šestka vystavuje díla mladých výtvarných talentů

Události - obrázek

I z nakupování můžete mít doslova kulturní zážitek. Součástí Obchodního centra Šestka u Letiště Václava Havla je totiž neotřelý výstavní prostor Sky Gallery Šestka.

Po několika vážených českých sochařích a výtvarnících propůjčil své ochozy nejen mladým nadějím z řad studentů Soukromé střední umělecké školy designu z nedalekých Řep, ale i jejich zkušeným pedagogům. Výstava potrvá od 23. června do 31. srpna.

Ateliéry designu oděvu, malby a grafického designu Soukromé střední umělecké školy v Řepích produkují každý rok širokou škálu zajímavých uměleckých děl, která by byla škoda nepředstavit veřejnosti.

foto k článku„Přemýšleli jsme, kde bychom prezentovali studijní výsledky našich šikovných studentů i jejich učitelů, protože věříme, že si zaslouží pozornost. Dávalo nám smysl oslovit prostor nám blízký, Sky Gallery Šestka v OC Šestka, kde už vystavovala řada českých uznávaných umělců. Pro mnohé žáky se jedná o naprosto první zkušenost s vystavováním mimo školu, a tím pádem komunikací se širší diváckou veřejností,“ vysvětluje MgA. Zbyněk Linhart, ředitel Soukromé střední umělecké školy designu v Řepích.

foto k článkuVe Sky Gallery Šestka tak budou k vidění monumentální obrazy pedagogů školy, kteří představí vzorek rozmanitých přístupů k nahlížení na současnou malbu. Jedinou výjimkou bude velkoformátový tisk prezentující dílo vizuální umělkyně Barbory Kotěšovcové, vedoucí ateliéru oděvu. V dalších poskytnutých prostorech pro prezentaci školy budou vystavena studentská díla od obrazů přes grafické práce až po práce designérů oděvů. Celá expozice staví zejména na klauzurních a maturitních pracích napříč všemi ročníky jednotlivých ateliérů.

„Jsme rádi, že jsme mohli naši galerii propůjčit mladým talentovaným umělcům a jejich vyučujícím. Našim cílem je představovat zákazníkům obchodního centra nejen uznávané české a evropské autory, ale právě i šikovné studenty, z jejichž děl čiší mladistvé nadšení a nový závan inspirace,“ informuje Lenka Šátková, marketing manager OC Šestka.

foto k článkuPrvní vystavená díla ve Sky Gallery Šestka patřila soudobým umělcům – malíři Lubomírovi Typltovi a sochařům Janu Kováříkovi a Ondřeji Filípkovi. Následovala výstava profesora Jiřího Načeradského představující reprezentativní výběr jeho malířské tvorby z 80. let minulého století, která je mimo jiné typická zaměřením na lidské tělo s někdy až erotickými motivy. Ještě před pár dny potěšil oči návštěvníků pohled na výběr pěti velkoformátových maleb ze zralého období nedávno zesnulého Ivana Ouhela, malíře světového kalibru.

„Umění chceme dávat co nejvíce prostoru, proto jsme Sky Gallery Šestka rozšířili o výstavní stěnu ve fitcentru Gymstory. Aktuálně tam můžete vidět cartoon a pop art díla autora Pasty Onera, který platí za jednoho z nejsvébytnějších představitelů současné české umělecké scény. A proč zrovna výstava ve fitcentru? Protože věříme, že sport a umění jdou společně ruku v ruce,“ dodává Lenka Šátková z OC Šestka. Více na https://www.oc-sestka.cz/sky-gallery/ .

Obchodní centrum Šestka vystavuje díla mladých výtvarných talentů ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Další články

Události - obrázek

Obrazy Benjamina Waltera na zámku v Holešově

Muzejní galerie se sídlem na zámku otevřela 26. července výstavu významného holešovského rodáka, výtvarníka, sinologa, historika, novináře, překladatele a v neposlední řa … Celý článek

Události - obrázek

Robot Poet apeluje v Tokiu českými básněmi na humanismus a udržitelnost

V tokijské čtvrti Šibuja, jen pár minut od nejrušnější křižovatky světa, bude od 29. července stát robot s kódovým označením HELENKA CZYAD2022. Pokud se u něj náhodný kol … Celý článek

Události - obrázek

Z galerie VEN! / Umění v českém veřejném prostoru po roce 1989

Umění dočasné i trvalé, pomníky i performance. Výtvarné umění, které zasáhlo či zasahuje a ovlivňuje český veřejný prostor v novodobé historii je tématem nové výstavy s n … Celý článek

Události - obrázek

Léto v Českých Budějovicích patří Christiane Löhr

Letošní léto bude v Galerii současného umění a architektury vyhrazeno německé umělkyni Christiane LöhrTypickým rysem její tvorby je proměna organických materiálů s přiroz … Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

iUmeni.cz - expluzivní publikace pro milovníky krásných knih i sběratele - imgReklama