Pomocí těchto skic autoři zachycovali své prožitky při toulkách přírodou, z cest po okolí Zlína, ale i ze zahraničí – Toskánska, jižní Francie a Slovenska. Spousta prací předkládá ztvárnění přítomných okamžiků prožívaných společně také doma. Výsledkem je velké množství portrétů a figur, kdy si vzájemně byli malířským modelem. Výstavu zakončují práce, které René tvořil na sklonku svého pozemského života v prostředí nemocnic a domova. Maloval zde zátiší, části interiérů a obrazy imaginativní v jemném barevném ladění. Obsahují poslední okamžiky křehké pomíjivosti lidského bytí.
René Hábl absolvoval v letech 1983-1987 Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a v letech 1988-1994 Akademii výtvarných umění v Praze, kde prošel ateliéry Jiřího Sopka, Františka Hodonského, Miloše Šejna a hostujícího profesora Jana Kotíka. Od poloviny 90. let pravidelně vystavuje. Opakovaně se účastní Zlínských salonů umění. Ze samostatných výstav za posledních 10 let se lze zmínit např. o výstavě Micromegas v galerii Ars v Brně a stejnojmenná výstava proběhla v kulturním institutu Alternativa ve Zlíně. V roce 2014 proběhla výstava Visites v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně nebo výstava Vlákno ve Slovácké galerii v Uherském Hradišti. V tomto roce se ještě účastnil výstavy Odjinud v Galerii U prstenu v Praze společně s Jitkou Anlaufovou a Richardem Tymešem. V roce 2018 realizoval výstavu Osamělost prvočísel v galerii ‚Caesar a výstavu Insomnie v galerii XY v Olomouci. Z kolektivních výstav lze zmínit výstavu INtrocity/nukleární město/v Topičově salonu v Praze, dále se účastnil výstavy Fundamenty a sedimenty v Galerii hl. města Prahy nebo v roce 2014 výstavy Zlatý věk v Domě umění města Brna. V roce 2015 se účastnil výstavy Ze středu ven v Západočeské galerii v Plzni a v Kunsthalle v Košicích. V tomtéž roce byl součástí výstavy Czech dream v Českém centru v New Yorku. O rok později byl účasten výstavy Šumění andělských křídel v Muzeu umění v Olomouci. V uplynulém roce byl zahrnut do výstavy Diktát podmínek v Holešovické tržnici v Praze, pořádanou The Chemistry gallery.
Nina Vítková absolvovala gymnázium v Holešově. Od mládí se věnuje výtvarné tvorbě. V průběhu let navštěvovala ZUŠ ve Zlíně, kde si osvojila základní grafické techniky. Později se její zájem rozšířil o techniku akvarelu, kterou rozvíjela ve svých florálních motivech. Po několika letech se její zájem soustředil na techniku malby olejem, kterou si postupně osvojovala ve zlínských výtvarných kurzech. V současné době se kontinuálně věnuje několika tématům, např. figurálním kompozicím nebo portrétu. Nevyhýbá se ani předmětnému zátiší, které zpracovává různými způsoby. Pravděpodobně jejím nejrozšířenějším cyklem je ztvárnění přírodních a krajinných motivů. Formální zpracování malby se pohybuje mezi akvarelem, akrylem a olejem. Během cest do přírody zaznamenává fragment krajiny a okolního světa formou drobných akvarelových skic. Vystavovala v roce 2020 v Městské galerii v Otrokovicích společně s Reném Háblem a Petrem Horákem. V letošním roce samostatně vystavovala v prostorách Evangelického kostela ve Zlíně, kdy výstavu pořádala Českobratrská církev evangelická ve spolupráci s Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně.