Konference Zlin Design Week o Designu, který pomáhá. Budete u toho?

Události - obrázek Společně s dalším ročníkem festivalu Zlin Design Week se blíží i Konference, která je jeho nedílnou součástí.

V pondělí 9. 5. 2022 ve Zlínském kongresovém centru čekají návštěvníky inspirativní přednášky, setkání s odborníky a zajímavými osobnostmi, diskuse a především DESIGN, KTERÝ POMÁHÁ.

Konference Zlin Design Week se v předešlých letech zaměřovala především na propojení designu a marketingu. Letos se však stane platformou pro zkoumání specifických potřeb lidské různorodosti, sociálního a environmentálního dopadu produktů a služeb nebo nových participativních způsobů navrhování, pozorování a týmové práce. Diskutovat se bude o historickém kontextu i propojení designu, vzdělávání, byznysu i veřejného sektoru.

foto k článkuMezi řečníky, kvůli kterým byste si měli začít plánovat cestu do Zlína, patří nepochybně inovátor na poli inkluzivního designu, metody design thinking a mimo jiné i ředitel Helen Hamlyn Centre for Design, Rama Gheerawo. Design a kreativní leadership se v jeho rukou stávají nástroji pro řešení nejtěžších společenských problémů – od stárnoucí populace po dostupnost zdravotní péče. Dalším hostem bude Mariana Chytilová, která stojí za návrhy přístupnosti pro festival Jeden svět či pražské centrum architektury a městského plánování CAMP.

Konference Zlin Design Week vzniká ve spolupráci s organizací Design and Architecture Norway a Kreativní Prahou v rámci projektu Univerzální design – mapování potenciálu a zapojení nové generace v oblasti kreativních průmyslů za podpory Fondů EHP a Norska. Společně s Fakultou multimediálních komunikací, která je oficiálním pořadatelem Zlin Design Weeku, je letošní Konference zároveň propojena s projektem 100 let zlínského designu (100ZD).

„Design, který pomáha a je pro každého. Takto bych mohla specifikovat letošní Konferenci ZDW, která je opravdu pro všechny. Ať už pro imobilní účastníky nebo pro neslyšící, pro které bude k dispozici tlumočení do znakové řeči,” doplňuje k přístupnosti celé akce jedna z produkčních, Iveta Klúčiková.

Zlin Design Week, jehož je Konference součástí, se bude konat od 6. do 13.5. 2022 ve Zlíně. Pro více informací o Konferenci i dalším programu sledujte web, Facebook nebo Instagram festivalu.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

ZLIN DESIGN WEEK
6. - 13. 5. 2022
Facebook
www.zlindesignweek.com/22

Konference Zlin Design Week o Designu, který … - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Art Plus

Knižní akce

Ladislav Sutnar: Venuše
Ladislav Sutnar: Venuše
Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Temné končiny

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder