Konference Zlin Design Week o Designu, který pomáhá. Budete u toho?

Události - obrázek

Společně s dalším ročníkem festivalu Zlin Design Week se blíží i Konference, která je jeho nedílnou součástí.

V pondělí 9. 5. 2022 ve Zlínském kongresovém centru čekají návštěvníky inspirativní přednášky, setkání s odborníky a zajímavými osobnostmi, diskuse a především DESIGN, KTERÝ POMÁHÁ.

Konference Zlin Design Week se v předešlých letech zaměřovala především na propojení designu a marketingu. Letos se však stane platformou pro zkoumání specifických potřeb lidské různorodosti, sociálního a environmentálního dopadu produktů a služeb nebo nových participativních způsobů navrhování, pozorování a týmové práce. Diskutovat se bude o historickém kontextu i propojení designu, vzdělávání, byznysu i veřejného sektoru.

foto k článkuMezi řečníky, kvůli kterým byste si měli začít plánovat cestu do Zlína, patří nepochybně inovátor na poli inkluzivního designu, metody design thinking a mimo jiné i ředitel Helen Hamlyn Centre for Design, Rama Gheerawo. Design a kreativní leadership se v jeho rukou stávají nástroji pro řešení nejtěžších společenských problémů – od stárnoucí populace po dostupnost zdravotní péče. Dalším hostem bude Mariana Chytilová, která stojí za návrhy přístupnosti pro festival Jeden svět či pražské centrum architektury a městského plánování CAMP.

Konference Zlin Design Week vzniká ve spolupráci s organizací Design and Architecture Norway a Kreativní Prahou v rámci projektu Univerzální design – mapování potenciálu a zapojení nové generace v oblasti kreativních průmyslů za podpory Fondů EHP a Norska. Společně s Fakultou multimediálních komunikací, která je oficiálním pořadatelem Zlin Design Weeku, je letošní Konference zároveň propojena s projektem 100 let zlínského designu (100ZD).

„Design, který pomáha a je pro každého. Takto bych mohla specifikovat letošní Konferenci ZDW, která je opravdu pro všechny. Ať už pro imobilní účastníky nebo pro neslyšící, pro které bude k dispozici tlumočení do znakové řeči,” doplňuje k přístupnosti celé akce jedna z produkčních, Iveta Klúčiková.

Zlin Design Week, jehož je Konference součástí, se bude konat od 6. do 13.5. 2022 ve Zlíně. Pro více informací o Konferenci i dalším programu sledujte web, Facebook nebo Instagram festivalu.

Konference Zlin Design Week o Designu, který pomáhá. Budete u toho? ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

ZLIN DESIGN WEEK
6. - 13. 5. 2022
Facebook
www.zlindesignweek.com/22

Další články

Události - obrázek

Jiřina Doubnerová – Cesty domů

Galerie Václava Chada, jak již její název napovídá, vedle prezentace současného českého výtvarného umění dlouhodobě zkoumá fenomén Školy umění Zlín. Celý článek

Události - obrázek

Mezinárodní projekt na podporu Ukrajiny spojil české a ukrajinské umělce

V reakci na válečnou situaci na východě Evropy vznikl projekt nesoucí název Make Art Not War, jehož cílem je podpora Ukrajiny. Celý článek

Události - obrázek

Petr Písařík / Děkuji za 21

Petr Písařík připravil pro Galerii U Betlémské kaple rozsáhlý soubor kreseb, které nazývá sprejogrammy. V jejich pojmenování zdůrazňuje dvojité „m“. Naráží tak na známou … Celý článek

Události - obrázek

Michal Cihlář - Zátiší s hozenou rukavicí

Monotematická retrospektivní výstava MICHAL CIHLÁŘ – Zátiší s hozenou rukavicí přibližuje fenomén zátiší, který je v současné době tématem poněkud opomíjeným. Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

Váš vstup do světa aukcí - imgReklama