Jubilejní 20. ročník veletrhu současného umění ART PRAGUE 2021

Události - obrázek

V Praze se ve dnech 7. – 12. prosince 2021 uskuteční jubilejní 20. ročník přehlídky současného výtvarného umění ART PRAGUE.

Zájemci o aktuální dění na poli výtvarného umění budou mít již podevatenácté možnost během nadcházejícího týdne zhlédnout originální práce až 190 autorů.
Letošních 39 galerijních expozic nabídne díla téměř všech výtvarných oborů (malba, kresba, grafika, socha, umělecké sklo, instalace, videoprojekce aj.).
Návštěvníci budou dle nařízení Vlády ČR předkládat doklad o očkování či o prodělané nemoci Covid-19, a budou dodržována veškerá hygienická opatření.

I v tomto roce se hlavní prezentace uskuteční v neoklasicistním paláci z r. 1905 v samém centru Prahy, na náměstí Republiky. Jednotlivé galerie a vystavující umělci představí svá díla ve dvou podlažích. Dvoukřídlý objekt tak nabídne konfrontaci současného umění a architektury z počátku 20. století.

foto k článku Dále ART PRAGUE uvede několik expozic zahraničních umělců, které mají zastoupení přímo v Praze – dánská Galleri Orange, skupina Obývák složená z umělců z Velké Británie a Francie, Galerie Mega vedenou kanadským umělcem Davidem Strauzzem, Kulturus Galerie prezentující ruské umělce.

Přehlídka ART PRAGUE opět uvede prezentace každoročních účastníků, např. Galerie Artinbox, Galerie Millennium, Galerie Havelka, Galerie Kuzebauch, Knupp Gallery, Galerie Gambit, Galerie S, Galerie Peron, Studio Idde a další.

Nově se představí Galerie Kontrast, Bold Gallery, Port Gallery z Barcelony, po nucené přestávce Galerie Kunstraubb99 z Kolína n/Rýnem.

Vedle skupinových prezentací představíme i projekty jednotlivců (Klára Sedlo, Lucie Svoboda, Ladislav Vlna, Anežka Hošková, Jana Vojnárová, Jan Lamr a další). Svoji nejnovější tvorbu uvede laureát ART PRAGUE AWARD 2020 – Tomáš Honz.

Významným prvkem přehlídky i nadále zůstává vzrůstající počet zástupců nejmladší generace umělců. I letos svoji dramaturgii představí The Chemistry Gallery, Jan Čejka Gallery, Young Real Art či IndigoSpace. Jsme pyšní na to, že umožňujeme mladým umělcům často jejich první prezentaci na širší platformě.

Nebudou samozřejmě chybět ani zavedená jména české výtvarné scény - Michael Rittstein, Jakub Špaňhel, Vladimír Kokolia, Karel Nepraš, Adolf Hoffmeister, Luboš Plný, Aleš Veselý, Petr Nikl, Vladimír Kopecký, Jan Švankmajer, Jiří Kolář aj

foto k článkuDramaturgie ART PRAGUE naváže na loňský start tzv. ART PRAGUE SCULPTURE, který bude pokračovat i na přelomu letošního a příštího roku. Hostitelem bude partner ART PRAGUE – Dům RADOST na pražském Žižkově. Kurátor projektu Petr Hájek prezentuje v deseti patrech této unikátní budovy plejádu mladých i zavedených sochařů .

Na ART PRAGUE letos nebude chybět ani doprovodný program. Odborné přednášky a diskuze se budou konat přímo v galerijních expozicích, takže návštěvníci dostanou možnost seznámit se s řadou vystavujících autorů osobně. Počet návštěvníků bude v souvislosti s opatřeními regulován.

Neodmyslitelnou součástí veletrhu ART PRAGUE je již tradičně katalog shrnující představená díla. Aktualizované informace o veletrhu a doprovodném programu lze průběžně nalézt na webových stránkách www.artprague.cz.

Odborná jury opět udělí ART PRAGUE YOUNG AWARD umělci do 35 let. Na vizuálu letošního jubilejního ročníku se svojí malbou podílel Prof. Michael Rittstein, akad. malíř.

ART PRAGUE 2020 se koná pod laskavou záštitou paní Hany Třeštíkové, radní hl. m. Prahy, a pana Petra Hejmy, starosty MČ Praha 1.

Jubilejní 20. ročník veletrhu současného umění ART PRAGUE 2021 ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

20. ročník ART PRAGUE 2021
7. – 12. prosince 2021
náměstí Republiky 7, Praha 1

Otevírací doba: 7 – 11/12/2021 11 - 19h
12/12/2021 11 - 18h
Vstupné: 140,- Kč ,Snížené vstupné: 70,- Kč /studenti, senioři/
Katalog: 120,- Kč
Pořadatel: Gambit Production s.r.o.
Více informací, podrobný doprovodný program a obrazový materiál naleznete na www.artprague.cz

Další články

Události - obrázek

BUDDHA ZBLÍZKA

Od 3. prosince 2021 do 24. dubna 2022 hostí Národní galerie Praha ve Valdštejnské jízdárně výstavu Buddha zblízka, jejímž cílem je přiblížit hlavní myšlenky buddhismu pro … Celý článek

Události - obrázek

Výstava Skrze vrstvy na zámku ve Zlíně ukazuje práci sklářské designérky Mirosla …

Výstava na zámku ve Zlíně představuje skleněná výtvarná díla zlínské umělkyně Miroslavy Ptáčkové. Pod názvem Skrze vrstvy najdou návštěvníci ve výstavních sálech Hedvika … Celý článek

Události - obrázek

Vladimír Kopecký: Gloria

Museum Kampa připravilo výstavu významného českého malíře, sochaře, skláře a autora instalací Vladimíra Kopeckého. Celý článek

Události - obrázek

Zlín Design Market letos již posedmé

I přes všechna opatření, které je nutné k zabránění šíření C19 absolvovat, se i letos můžeme těšit na tradiční a oblíbený Zlín Design Market, který vypukne již tuto v so … Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

Váš vstup do světa aukcí - imgReklama