Jubilejní 20. ročník veletrhu současného umění ART PRAGUE 2021

Události - obrázek V Praze se ve dnech 7. – 12. prosince 2021 uskuteční jubilejní 20. ročník přehlídky současného výtvarného umění ART PRAGUE.

Zájemci o aktuální dění na poli výtvarného umění budou mít již podevatenácté možnost během nadcházejícího týdne zhlédnout originální práce až 190 autorů.
Letošních 39 galerijních expozic nabídne díla téměř všech výtvarných oborů (malba, kresba, grafika, socha, umělecké sklo, instalace, videoprojekce aj.).
Návštěvníci budou dle nařízení Vlády ČR předkládat doklad o očkování či o prodělané nemoci Covid-19, a budou dodržována veškerá hygienická opatření.

I v tomto roce se hlavní prezentace uskuteční v neoklasicistním paláci z r. 1905 v samém centru Prahy, na náměstí Republiky. Jednotlivé galerie a vystavující umělci představí svá díla ve dvou podlažích. Dvoukřídlý objekt tak nabídne konfrontaci současného umění a architektury z počátku 20. století.

foto k článku Dále ART PRAGUE uvede několik expozic zahraničních umělců, které mají zastoupení přímo v Praze – dánská Galleri Orange, skupina Obývák složená z umělců z Velké Británie a Francie, Galerie Mega vedenou kanadským umělcem Davidem Strauzzem, Kulturus Galerie prezentující ruské umělce.

Přehlídka ART PRAGUE opět uvede prezentace každoročních účastníků, např. Galerie Artinbox, Galerie Millennium, Galerie Havelka, Galerie Kuzebauch, Knupp Gallery, Galerie Gambit, Galerie S, Galerie Peron, Studio Idde a další.

Nově se představí Galerie Kontrast, Bold Gallery, Port Gallery z Barcelony, po nucené přestávce Galerie Kunstraubb99 z Kolína n/Rýnem.

Vedle skupinových prezentací představíme i projekty jednotlivců (Klára Sedlo, Lucie Svoboda, Ladislav Vlna, Anežka Hošková, Jana Vojnárová, Jan Lamr a další). Svoji nejnovější tvorbu uvede laureát ART PRAGUE AWARD 2020 – Tomáš Honz.

Významným prvkem přehlídky i nadále zůstává vzrůstající počet zástupců nejmladší generace umělců. I letos svoji dramaturgii představí The Chemistry Gallery, Jan Čejka Gallery, Young Real Art či IndigoSpace. Jsme pyšní na to, že umožňujeme mladým umělcům často jejich první prezentaci na širší platformě.

Nebudou samozřejmě chybět ani zavedená jména české výtvarné scény - Michael Rittstein, Jakub Špaňhel, Vladimír Kokolia, Karel Nepraš, Adolf Hoffmeister, Luboš Plný, Aleš Veselý, Petr Nikl, Vladimír Kopecký, Jan Švankmajer, Jiří Kolář aj

foto k článkuDramaturgie ART PRAGUE naváže na loňský start tzv. ART PRAGUE SCULPTURE, který bude pokračovat i na přelomu letošního a příštího roku. Hostitelem bude partner ART PRAGUE – Dům RADOST na pražském Žižkově. Kurátor projektu Petr Hájek prezentuje v deseti patrech této unikátní budovy plejádu mladých i zavedených sochařů .

Na ART PRAGUE letos nebude chybět ani doprovodný program. Odborné přednášky a diskuze se budou konat přímo v galerijních expozicích, takže návštěvníci dostanou možnost seznámit se s řadou vystavujících autorů osobně. Počet návštěvníků bude v souvislosti s opatřeními regulován.

Neodmyslitelnou součástí veletrhu ART PRAGUE je již tradičně katalog shrnující představená díla. Aktualizované informace o veletrhu a doprovodném programu lze průběžně nalézt na webových stránkách www.artprague.cz.

Odborná jury opět udělí ART PRAGUE YOUNG AWARD umělci do 35 let. Na vizuálu letošního jubilejního ročníku se svojí malbou podílel Prof. Michael Rittstein, akad. malíř.

ART PRAGUE 2020 se koná pod laskavou záštitou paní Hany Třeštíkové, radní hl. m. Prahy, a pana Petra Hejmy, starosty MČ Praha 1.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

20. ročník ART PRAGUE 2021
7. – 12. prosince 2021
náměstí Republiky 7, Praha 1

Otevírací doba: 7 – 11/12/2021 11 - 19h
12/12/2021 11 - 18h
Vstupné: 140,- Kč ,Snížené vstupné: 70,- Kč /studenti, senioři/
Katalog: 120,- Kč
Pořadatel: Gambit Production s.r.o.
Více informací, podrobný doprovodný program a obrazový materiál naleznete na www.artprague.cz

Jubilejní 20. ročník veletrhu současného uměn… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Art Plus

Knižní akce

Ve vlnách / In Waves
Ve vlnách / In Waves
Možnosti vesnice. Portréty architektonické proměny českého venkova
Možnosti vesnice. Portréty architektonické proměny českého venkova
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Zorka Ságlová

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder