Zlin Design Week táhne za jeden provaz

Události - obrázek Zlin Design Week promění Zlín od 1. do 8. května 2020 v platformu plnou inspirace a sdílení. Šestý ročník festivalu designu bude odrazem spolupráce mladých designérů a firem.

Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně oživí město Konferencí Zlin Design Week, výstavami, workshopy či soutěží pro mladé designéry Best in Design.

Zlin Design Week se hlásí o slovo, což znamená, že první květnový týden se ve Zlíně opět ponese v duchu designu. Hlavním tématem, které bude prostupovat všemi částmi týdenního festivalu, bude SPOLUPRÁCE

„Protože stejně jako se design ve svém procesu odpoutává od prvotní myšlenky, vyvíjí se, je i spolupráce opakem izolace,” přibližuje letošní téma hlavní manažerka projektu Jitka Smolíková a dodává, „spolupráce je komunikace, podpora, rozmanitost, kreativita, růst, inovace či funkčnost. Během jednoho týdne Zlin Design Week ukáže, co nám může přinést otevřenost a ochota se dělit a že tvořit a komunikovat spolu má smysl.”

Jak probíhá společná tvorba mladých designérů či univerzit se zajetými značkami? Co oběma světům spolupráce přináší? Kterými obory se může design inspirovat, které ovlivňovat a naopak? Na tyto otázky bude letošní ročník festivalu hledat odpovědi a promítnou se i do jeho programu.

foto k článkuZlin Design Week nabízí mnohem více než jen zhlédnutí výstavních prostor. Na pódiu Kongresového centra se 5. května sejdou řečníci z oborů designu a marketingu, kteří se podělí o své know-how na Konferenci Zlin Design Week. Nedílnou součástí týdenního festivalu bude také 11. ročník mezinárodní soutěže pro mladé designéry Best in Design. Organizátoři program festivalu pravidelně rozšiřují a letos poprvé do něj zařadí druhý ročník konference Creative Ring Sum-it. Ta je určena zástupcům kreativních průmyslů a vedení měst z celé Evropy.

Projekt vzniká již šestým rokem díky Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a unikátní spolupráci studentů designu, marketingu a audiovize, která je pro fakultu tak typická. Sledujte náš Facebook a web, ať vám neuniknou žádné novinky. Téhle SPOLUPRÁCE totiž chcete být součástí.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Zlin Design Week táhne za jeden provaz - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Ve vlnách / In Waves
Ve vlnách / In Waves
Možnosti vesnice. Portréty architektonické proměny českého venkova
Možnosti vesnice. Portréty architektonické proměny českého venkova
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Kalendář Cesty domů 2023 - Ledový zámek