NGP vzdává poctu Milanu Grygarovi – jeho Výstava se ve Veletržním paláci uskuteční ještě letos

Události - obrázek Měsíc před 93. narozeninami klasika českého povalečného uměni Milana Grygara, uspořádá NGP v prostorách Veletržního paláce velkolepou přehlídku jeho děl.

Díky aktivitám vedení NGP, velkorysosti Galerie Zdeněk Sklenář a společnému úsilí všech účastníků se výstavu podaří zrealizovat v původně zamýšleném období. 

foto k článkuNavzdory před časem avizovanému odložení výstavy Milana Grygara z ekonomických důvodů na příští rok, bude projekt ve Velké dvoraně Veletržního paláce uskutečněn ještě letos. Výstava bude zahájena 19. září v rámci tradičního openingu Veletržního paláce.

„Při mém příchodu do NGP neexistovalo žádné smluvní zajištění výstavy. Přesto jsem společně s kurátorem výstavy pana Grygara navštívil a rozhodl se udělat maximum pro získání prostředků, které by umožnily realizovat výstavu ještě v letošním roce. Díky velkorysému sponzorskému daru Galerie Zdeněk Sklenář, který je dedikován přímo na realizaci výstavy tohoto výjimečného umělce, se nám to podaří,“ uvádí Ivan Morávek, pověřený řízením Národní galerie Praha.

Malíř Milan Grygar (1926) objevil spojení mezi optickým a akustickým v akustické kresbě. V Národní galerie Praha představí svá významná díla v autorské instalaci. Výstava Milan Grygar: 2019 bude probíhat ve Velké dvoraně Veletržního paláce od 20. září do 5. ledna.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

NGP vzdává poctu Milanu Grygarovi – jeho Výst… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Open Studios Brno 2-5.6.2022, Ostrava 26-29.5.2022

Knižní akce

Kariéra s paletou. Umělec, umění a umělectví v 19. století
Kariéra s paletou. Umělec, umění a umělectví v 19. století
Lukáš Musil – AZAJTÓKZÁRÓDNAK
Lukáš Musil – AZAJTÓKZÁRÓDNAK
Ve vlnách / In Waves
Ve vlnách / In Waves

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Život jako dým

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder