5. ročník Zlín Design Marketu je za dveřmi

Události - obrázek Již popáté hostí zlínský zámek přehlídku originální autorské tvorby. Zlín Design Market se o víkendu 24. a 25. listopadu otevře všem, kteří mají zájem nakoupit neotřelé výrobky od více než 60 designérů.

K mání budou oděvy a módní doplňky, šperky, interiérový design a mnoho dalších kvalitních českých výrobků. Pro veřejnost jsou připraveny oblíbené workshopy, výstavy v Galerii Václava Chada a tvůrčí aktivity pro děti i dospělé.

foto k článkuStejně jako v předchozích letech nabízí akce prostor designérům představit svá originální díla a nabídnout je k prodeji. Pro návštěvníky je to příležitost k nákupu nevšedních kousků z oblasti módy, šperků, bytových doplňků či grafiky, ručně vyráběných hraček a třeba tak pořídit jedinečné vánoční dárky. „Cílem projektu je propojovat všechny generace a vzájemně sdílet novinky ze světa designu,“ uvádí za organizátory Miroslava Ptáčková a dodává: „Kromě již tradičních značek bude letos zastoupena téměř polovina těch, s nimiž se zde návštěvníci setkají poprvé.“

foto k článkuZákladem je prodejní přehlídka autorských designových děl, na kterou navazují i oblíbené kreativní workshopy. Během nich mají návštěvníci možnost zapojit se do tvůrčí činnosti a vyzkoušet si i různé výtvarné techniky jako například linoryt, malbu na sklo nebo textil apod. „Každý rok se také snažíme přinášet návštěvníkům něco navíc. Novinkou letošního ročníku je i bohatý doprovodný program, během kterého se například detailněji ve Velkém sále představí tvorba některých vystavujících designérů. Rodiče menších dětí mohou využít bezplatného hlídání dětí v naší nové designové herně,“ doplňuje Miroslava Ptáčková

foto k článkuPátý ročník Zlín Design Marketu bude mít otevřeno v sobotu 24. listopadu od 10 do 20 hodin a v neděli 25. listopadu od 10 do 17 hodin. Vstupné na oba dny je 50 Kč, děti do 120 cm, ZTP a ZTP/P zdarma. V ceně vstupného je zahrnutý doprovodný program ve Velkém sále, výstava Jindřich Štreit a studenti – Nechci tě ztratit, hlídání dětí v herně, volný vstup na workshop výroba vánočních pohlednic.

Projekt vznikl jako platforma pro sdílení designových novinek díky obecně prospěšné společnosti Zlínský zámek, která ve spolupráci se Statutárním městem Zlín usiluje o znovuoživení zámku a zpřístupnění jeho prostor veřejnosti.

Více info o jednotlivých prodejcích i doprovodném programu naleznete ZDE

foto k článkuiUmeni.cz se Zlín Design Marketu účastní také již tradičně od prvního ročníku a i letos nebude chybět výběr nejnovějších a zajímavých knih pro děti z nakladatelství Labyrint, Meander, Baobab, Jany Nachlingerové, Hostu a dalších. Letos doprovodíme prodej o Záložkovou dílnu, kde si budou moci děti vyrobit vlastní autorskou záložku, nebo si zakoupit již hotovou záložku a přispět tak na výtvarné potřeby pro Dětský domov Dagmar.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

5. ročník Zlín Design Marketu je za dveřmi - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Art Plus

Knižní akce

Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Čertův kožich
Čertův kožich
Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Svatební košile - Kresby k básni K. J. Erbena

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder